Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Rukola kurcze może nadmiernie kombinuję !!! 

    zaraz po chemii węzeł pod pachą mi ładnie malał i tak się utrzymywał kilka dni a później znowu rósł :/  :( wygląda na to, że 4-ta  chemia jest już mniej skuteczna :( tak jakby rak reagował wyłącznie na taxol a już nie na carboplatynę :(    jeżu nawet nie chce myśleć  ile mi On urośnie do czasu operacji a potem przez następny miesiąc do chemii.  Mój guz rósł 1 cm na miesiąc więc wchodząc w leczenie będe mieć 2,5 -3 cm pod pachą  jak nie lepiej. Znowu panikuję od wczoraj :( :( :( 

    Wpis edytowany dnia 13-07-2017 11:33 przez justyna.j.81@gmail.com
  • Dziewczyny, chciałam Was zapytać czy możliwy jest wzrost markera CA 125 przy niewielkim zapaleniu pochwy? W ciągu miesiąca wzrósł mi z 16 na 26. Niby niedużo a już jest strach. 

  • Wpis edytowany dnia 13-07-2017 12:44 przez czarownica11
  • cześć kobietki '!!! Lupus I,Margaret super!!!  fajne zdjęcie:-)rzadko pisze ale często Was czytam :-)czytam kciuki za Was wszystkie i za każdą z osobna!!!! 

  • 7 lat temu

    no i zrobilysmy prywatnie w szpitalu. Wynik mniejszy ale niewiele CA 125 wynosi 22,60 wiec tak bardzo sie nie rozni jak mialam nadzieje. Zwiekszyl sie przynajmniej o 10...a o ile dokladnie nie wiemmy bo nie bylo markerow po 6 chemii. Masakra... boje sie ze moje obawy o te wezly chlonne znajda odzwierciedlenie w rzeczywistosci. Mozliwe ze mama jest niewrazliwa na platyne i tak szybko szykuje sie progres? Pewniee wszystko jest w tej chorobie mozliwe ehhg. A marzylam o chocby roku spokoju

  • 7 lat temu

    justyna.81. W każdym szpitalu jest inaczej. osobiście miałam ustalony termin - miesiąc czasu od ostatniej chemii. Później lekarz przesunął termin o cały miesiąc ale to z powodu urlopów. Drugi termin podany został dotrzymany. Do kliniki w Katowicach pojechałam w poniedziałek a w śodę byłam operowana. Przez te 2 dni miałam robione przeróżne badania i przygotowanie do operacji. Można prywatnie porozmawiać z lekarzem przed operacją. Na skład zespołu operacyjnego nie miałam wpływu. Wiedziałam tylko, że będzie mnie operował chirurg do którego chodziłam i który podjął się operacji. Po operacji dowiedziałam się , że operował mnie jeszcze profesor, który kieruje tym oddziałem kliniki oraz jeszcze jeden chirurg specjalista od spraw kobiecych.

  • 7 lat temu

    justyna81. Staraj się aby operował Cię dr. Leśniak ! lepszego chirurga nie znajdziesz. Teraz dr. Leśniak operuje w Bielsku. Dr. Leśniak operował mnie w Katowicach. Nie zgodziłabym się aby operował mnie ordynator. O dr. Tomaszku słyszałam dobre opinie. Idź prywatnie do dr. Leśniaka, ma prywatny gabinet na 11-go listopada i przyjmuje jeszcze w św. Łukaszu.  

  • 7 lat temu

    justyna.81- co do węzłów chłonnych nic Ci nie doradzę bo poprostu nie wiem. Posłuchaj mnie i idź prywatnie do dr. Leśniaka on Ci wszystko wyjaśni. Acha, prywatnie przyjmuje we wtorki i czwartki na 11- Listopada od godz 17. Nie trzeba się wcześniej umawiać na wizytę.

  • 7 lat temu

    dziewczyny, mam pytanie jak napisać prywatną rozmowę do konkretnego użytkownika forum ?

  • Hej dziewczyny.Nareszcie pisze normalnie ale z telefonu męża bo mój nadal się nie nadaje.Co doktora Leśniaka to polecam.Dobry chirurg i najlepiej dostać się do niego do Katowic Ligoty bo chyba tam są lepsze warunki.Moja koleżanka jest po jego operacji.Trza iść prywatnie i porozmawiać.Ja jeszcze w Chorwacji ale wracam powoli bo 19 go onko i musze zameldować się w Katowicach.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat