Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 7 lat temu

    soorry za bledy ale pisac tu z telefonu to jakas porazka

  • 7 lat temu

    midi90, markery mam robione przy każdym badaniu krwi przed chemią tzn co 3 tyg. Popatrz na wypis ze szpitala czy jest coś napisane : CA- 125 (tak na wypisie określają markery) Po operacji konsylium w Katowicach zaleciło mi 2 chemie karboplatynę i taksol a moja lekarka w Bielsku cdn

  • 7 lat temu

    powiedziała od razu, że dostanę 6 wlewów i tyle faktycznie dostałam. Teraz mam sam Avastin. Mama ile wlewów dostała po operacji? De facto mamy podobnie 3 stopień zaawansowania choroby.                                Kurcze ze smartfona wychodzi tylko kilka linijek. Może coś z tym zrobią.                      

  • 7 lat temu

    Rukola u mojej mamy to figo 4. Byla operacja i 6 wlewow. A u Ciebie jak wynik TK ?

  • 7 lat temu

    Można i do prof. Panka. Przyjmuje prywatnie w różnych lecznicach. Każdy dzień tygodnia w innej. Jedną z nich jest Premium Medical na Kobielskiej. Koszt wizyty 300 zł. Mnie operował trzy razy i po ostatnim zabiegu mam mieszane uczucia. Proponowałam Bidzińskiego bo mam styczność z jego pacjentkami i same pozytywne opinie. Makro000 też była zadowolona. Poza tym ma większe możliwości. Sam pracuje w CO, jego żona też - tylko w innym szpitalu i wiem, że dotychczas pacjentki, które trafiały prywatnie do niego, odsyłał do niej na oddział. Obaj prof. są też onkologami tylko prof. Panek nie pracuje na oddziale gdzie jest chemioterapia. Znany jeszcze jest prof. Baranowski ze szpitala na Szaserów.


    Wydaje mi się, tak jak pisze nana, dołożenie kilku wlewów chemii, ale na pewno trzeba skonsultować z innym lekarzem.

  • 7 lat temu

    Midi90, z ostatniego TK 21.06.2017 nie miałam jeszcze opisu jak poszłam do lekarza i na Avastin. Lekarka poszła się dowiedzieć co i jak wyszło naTK. Po powrocie powiedziała, że nic nowego nie wyszło i mam być spokojna. Opis będę miała 19.07. jak pójdę na następną chemie. 

  • 7 lat temu

    tak tylko słyszałam, że karboplatyny i taksolu może być 6 wlewów i przerwa ale nie wiem czy to prawda. Twoja mama chyba nie miała chemii przed operacją a ja miałam 6 wlewów. Po 6 chemiach guz zmniejszył się do 10 cm i dopiero wtedy mnie operowali. 

  • 7 lat temu

    Na klinice w Katowicach profesor powątpiewał , że to 3 stopień ,był raczej za 4 stopniem. Faktycznie w diagnozie mam wpisaną 3. Jak popatrzysz na wypis ze szpitala to napisz czy jest tam określony CA- 125

  • 7 lat temu

    eh u mamy pewnie tez by tak bylo ale operoowana byla docelowo na wielkie mieesniaki... markera nie bylo po 6 chemii po 5 chemiach wynosil 13

  • 7 lat temu

    13 to nie jest źle bo norma jak wiesz jest do 35. Na ostatnim badaniu 21.06 wyszło mi 15,9. Jak będę miała na piśmie opis TK do dam znać.   Bądź dobrej myśli i trzymajcie się z mamą cieplutko.  Ps. Ciągle mnie wylogowuje z forum i co chce napisać to musze się logować. Tez tak macie?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat