Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 7 lat temu

    Justyna, trudno przewidzieć ile bedzie się w szpitalu po operacji. U mnie pobyt trwał 17 dni. Każdy przechodzi inaczej powrót do zdrowia jeden szybciej drugi dłużej. Są to ciężkie operacje trwające po kilka godzin. Być może spotkamy się pod gabinetem w środę. 

  • 7 lat temu

    czarownica , super, że kręgosłup odpuścił. Wszyscy wiemy jak to boli.  Fajnie piszesz w dalszym ciągu. Mi tez psikusy robi nowe forum w pisaniu. 

  • 7 lat temu

    ania_walcze_o_mame, to prawda mam ma problemy z koncentracja,to jedt jej druga operacja,pierwsza byla w lutym i wycieli macice i jajniki. Teraz widze jak jà wszystko boli,musi wdtawac zeby rozciagnac noge ale bol okropny. Musi dojsc do siebie.

  • 7 lat temu

    Nana, Juststaystrong, nabierajcie sił po chemii.

    Kotka, dużo zdrówka dla mamy, a dla ciebie siły.

    Juststaystrong i Rukola  - trzymam kciuki za TK, aby wyniki były bardzo dobre.

    Tess41 odzywaj się, przyzwyczaisz się do nowej szaty, a szkoda tracić starych znajomych.

    Justyna.j.81  tak  jak dziewczyny piszą czas po operacji zależy od naszych organizmów. U mnie najczęściej kobiety wychodziły na 3 – 4 dzień do domu. Ja niestety załapałam sepsę i wyszłam po 14 dniach.  Musisz myśleć pozytywnie to już połowa sukcesu. Pozdrawiam i trzymam kcuki.

    Czarownico, może problemy z pisaniem to efekt zalanego telefonu. Odzywaj się i rób dalej kropkami spacje, ale tekst przenoś do różnych linijek, aby nie ucinało.

    Dziewczyny możecie pisać swoje uwagi o nowym forum na wątku

    http://www.faqrak.pl/forum/post/list/nowe-forum?page=6

    Pozdrawiam

  • To.nie.telefon.Pokazuje.i.przenosi.mi.tekst.a.potem.ucina.ja.widze.go.idealnie

  • 7 lat temu

    Kotka, po operacji różnie bywa. Ja byłam w szpitalu dwa tygodnie, bo zagorączkowałam i podano mi antybiotyk. Po jednym dniu podawania dostałam uczulenia i trzeba go było zmienić na inny. Kłuło mnie w boku, więc zrobiono mi usg ale nic nie wykazało a kłucie przeszło po kilku dniach. W sumie mimo tej gorączki nie było źle. Dziewczyny różnie znoszą zabieg, ale te z którymi leżałam wszystkie doszły do siebie, choć w różnym tempie. Trzymajcie się Dziewczyny :-)

  • Witam wszystkie!U mnie okres "odpoczynek".Skończyłam Topotekan.3 lipca ocena po chemii(TK,markery itd).W  trakcie chemii nie kontrolowałam markera,ale inne badania były w normie.ponieważ te dwa węzły przynerkowe które były powiększone 20 % nie naciekały i nigdzie więcej nie było raka mam nadzieje,że będzie dobrze.Myślę o was ciepło i pozdrawiam.

  • 7 lat temu

    Tess, odpoczywaj sobie na zdrowie.  Będzie dobrze :-)Trzymam kciuki za lipcowy wynik   3

    Wpis edytowany dnia 25-06-2017 13:12 przez tatmag
  • 7 lat temu

    Tess, trzymam kciuki z wyniki. Wypoczywaj i ładuj akumulatorki na wakacje. Pozdrawiam 

  • Dziękuje za wsparcie.Ta choroba uczy cierpliwości i staram się jak potrafię żyć normalnie , ale to czekanie na badania,wyniki itd ,bywa trudne.......ale wy to wiecie.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat