Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    lilith.p moja mama to samo. Dostaje manii na punkcie kremówek i budyniu. Stara się tylko z umiarem. Ciekawe, bo w programie medycznym, który prowadzi Ewa Drzyzga był kiedyś temat o wpływie cukru na nowotwory. Z jednej strony wypowiadała się Pani, która od kilku lat jest w remisji raka piersi i uważa, że to dzięki temu, że całkowicie zrezygnowała z cukru. Z drugiej strony wypowiadali się specjaliści dietetycy i onkologii i ich stanowisko było jedno, że z tym cukrem to absolutnie nieprawda. Ehhhh
  • 7 lat temu
    Co do cukru, to już każdy musi zdecydować sam. W każdym razie rak nie rak, nadmiar słodyczy nie służy nikomu. Ja akurat cukier ograniczam, ale dla mnie to żaden wysiłek, bo mnie do słodyczy po prostu nie ciągnie.
  • 7 lat temu

    Jak wam dziewczyny podoba się nowe forum? 

  • 7 lat temu

    Witajcie dziewczyny , zdziwiłam się wczoraj jak chciałam wejść na forum a cały czas wyskakiwał mi błąd. Trudno ocenić zmiany, które wprowadzili bo jeszcze nie przetestowałam. Miłego dnia 

  • Dopiero co opanowałam 'stare' forum a tu zmiana :) ale jak to mówią przyzwyczajenie drugą naturą człowieka. Byłam oddać krew na kreatyninę, Jutro z rana TK (po 3 chemii) - trzymajcie proszę za mnie kciuki! Stres mnie paraliżuje :( Ściskam Was wszystkie mocno i serdecznie pozdrawiam!!!! :*

  • 7 lat temu

    A ja mało co nie umarłam wczoraj, bo pomyślałam, że forum zostało usunięte uffffff...

    Juststaystrong trzymam mocno kciuki !

  • 7 lat temu

    Dziewczeta dochodze do siebie po ostatniej chemii. Pozdrawiam Was. Nana myslę o Tobie i trzymam kciuki :)

    Dla mnie nowa szata graficzna mdła i nijaka.

  • 7 lat temu

    Cześć, dziewczyny! Wróciłam z chemii i ledwo żyję. 

    Ledwo udało mi się znaleźć właściwą stronę forum. Wcale mi się to nie podoba! Uważam , że jak już coś zmieniać to na lepsze, a nie na gorsze.

  • 7 lat temu

    Beznadzieja. Trudno znaleźć cokolwiek. I człowiek się gubi. Źle się pisze. Zmiana służyła chyba tylko temu, żeby jakiś grafik komputerowy mógł się wykazać :( Juststaystrong, trzymam kciuki za dobry wynik tk :) Nana, super, że chemia poszła. Niech  tylko zadziała i obyś szybko doszła do niej do siebie :-)

  • Midi, tatmag - dziękuję! :* Carmen - zgadzam się z Tobą w kwestii szaty graficznej. Odpoczywaj kochana po chemiczce. Nana :* :* Ja po swoją 4-tą idę w poniedziałek. Uściski!!

    Wpis edytowany dnia 13-06-2017 14:26 przez juststaystrong


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat