Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Ja osobiście też bym się poddała operacji. Nawet rozmawiałam z lekarką o usunięciu tej nerki z przerzutem, a przy okazji oczyszczenia żyły głównej nerkowej z nacieku nowotworowego i guza, który dał ten naciek. Wszystko w jednym miejscu. Nerek mam w nadmiarze, więc po wycięciu jeszcze by mi 3 zostały. Niestety, nic z tego. Lekarka powiedziała, że i owszem, nerkę dałoby się zoperować, ale przerzutów do węzłów chłonnych rozsianych po całym tułowiu, już nie. Dziewczyny, nie spotkałam się z takim przypadkiem ani w realu, ani w Internecie - po ostatniej chemii chyba mi wraca zespół ręka - stopa. Dłonie są spuchnięte i zaczerwienione, ale jeszcze nie bardzo bolą, za to nogi gorzej. Już wczoraj z rana zaczęły mnie boleć pięty, a dzisiaj nie mogę na nie nadepnąć. Skóra zrobiła się nagle mocno zgrubiała, twarda i czerwona aż do kostek. Chyba dlatego, że stopy po Caelyxie, mimo upływu 5 miesięcy, jeszcze nie wróciły zupełnie do normy. Wprawdzie były już całkowicie wygojone, ale skóra młoda i delikatna. Zaczęłam nawet nosić buty na obcasie, a tu masz babo placek. Powtórka z rozrywki.
  • 7 lat temu
    Czarownica, być może dostaniesz tylko 2 grupę. Najważniejsze, że jesteś zdrowa i oby ten stan utrzymywał się przez wiele, wiele lat! Powodzenia na komisji!
  • Nana juz od 2 lat mam 2jke.Spoko,byle dostac
  • Nana ja po otrzymaniu Gemzaru miałam olbrzymią pokrzywkę na ciele.Musiałam stosować maści ze sterydami + sterydy doustnie.Dowiedziałam się, że wlew z Gemzaru powinien być podany w ciągu pół godziny bo w wydłużonym czasie staje się toksyczny powodując zmiany skórne.Bardzo kontrolowałam kolejne wlewy i już było ok. Pozdrawiam <3
  • 7 lat temu
    Nie mam na nic czasu, ale muszę napisać: Tatmag <3 <3 <3 Bardzo się cieszę. My mamy wyniki badań genetycznych. Mama nie jest mutantką. Pozdrawiam Wszystkie Panie :)
  • 7 lat temu
    Pierwszy marker po zakończonym leczeniu (ostatni avastin 19.04). W poniedziałek miałam urodziny, ale dopiero dzisiaj będę piła szampana! Marker 6,4. Jaka ulga ... do kolejnego razu
  • 7 lat temu
    Kotka, doskonale Cię rozumiem i wiem o co Ci chodzi. Sama widziałam jak lekarz pacjentce z sąsiedniego łóżka powiedział przy wszystkich i bez żadnych emocji, że wraca do domu, bo już jej leczyć nie będą i nic dla niej nie zrobią. Byłam tym zdruzgotana. Jednak jak się nad tym zastanawiałam, to doszłam do wniosku, że gdyby onkolog podchodził do tego wszystkiego z empatią, to pewnie w końcu dostałby na głowę od przejmowania się. Nie pochwalam tego jako pacjent, bo sama usłyszałam na początku leczenia, że jest tak i siak, więc mam już zaklepać miejsce w hospicjum. Z drugiej strony jestem w stanie to zrozumieć. Midi, super, że nie mamutacji :-) Czarownico, jak dotąd masz szczęście. Oby Ci dopisywało :-) Wiele babek nieszczególnie zdrowych nie dostaje renty skoro nie ma wznowy, choć organizm strzaskany. Nie ma wznowy, jesteś zdrowy. Nie wiem czemu tak jest, ale jest. Nana, zgadza się. Mi też powiedziano, że skoro będą zaatakowane węzły chłonne przy wznowie, to nie mam co liczyć na operację, jedynie chemia. Po tych pi raz drzwi trzech latach doszłam do dwóch wniosków. Chcą operować, zgadzam się, bo nie każdego chcą czyli operacja ma sens. Wniosek drugi: masz wznowę, a chcą leczyć, to masz szczęście, bo bywa, że już leczyć nie chcą niestety i to dopiero klopot. Miłego dnia Dziewczyny :-)
  • 7 lat temu
    Super Betti :-) Oby tak dalej :-)
  • 7 lat temu
    Świetnie Betti <3. Tak trzymaj :) i to przez lata. :)
  • beti - to są bardzo dobre wieści! Chwilo trwaj!!!!! <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat