Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Czarownica11 - w pewnym sensie masz racje, niestety :/ zawieszenie trwaj!!!! :D
  • Wyniki będę dobre innej opcji nie przyjmujesz i koniec:)
  • Czarownica11- powiedz kochana czy w trakcie leczenia stosowałaś jakąś suplementacje, jakaś dieta? jakieś cudowne eliksiry? :) :) No i jak to wygląda teraz? Jesteśmy w podobnym wieku, choć ja już (a właściwie to dopiero!) mam z przodu 4 :) ściskam! <3
  • 7 lat temu
    Rukola, też trzymam kciuki. <3 Czarownica11, bądź grzeczna to sędzia już nic nie przywali. :)
  • 7 lat temu
    Lupus i justynka dzieki a to caly czas bierzecie te pribiotyki czy tylko przy wlewach ? Kinsultowalyscie to z lekarzem? Ooo niebwiedzialam ze ranigast na nudnosci jest dobry musze wyprobowac. Jabslyszalam ze zaraz po chemi jak przyjedzie sie do domu warto jest moczyc stowy w misce.z.woda i soda niby na chemia.szubciej wychodzi z.naszego organizmu. Ja dzis jade do szpitala jak.beda.wyniki dobre to jutro druga.chemia, trzymajcie kciuki oby nie bylo gorzej niz ostatnio☺
  • 7 lat temu
    Nini86 w szpitalu podają Ranigast przed chemią jako osłonowy na żołądek. <3
  • rak to wyrok w zawieszeniu, ale zdarza się również ułaskawienie i na to właśnie liczę, jutro idę zbadać marker bo coś głupie myśli zaczynają chodzić mi po głowie, mam nadzieję, że będzie bez wzrostu, ostatnio zwiększył się o 3 oczka i choć dalej jest niski to taka sytuacja zawsze budzi lęk, pozdrawiam :D
  • 7 lat temu
    Nini86, "niebwiedzialam ze ranigast na nudnosci jest dobry" - to nie jest lek na nudności, tylko osłonowy na żołądek, tak jak pisze Lupus. Hamuje wydzielanie kwasu w żołądku. Podają go w kroplówce w premedykacji. Można też zażywać przez tydzień po wlewie, jeśli się czuje nadkwaśność, odbijanie czy zgagę i obowiązkowo, jeżeli ktoś wcześniej miał chorobę wrzodową lub zapalenie błony śluzowej żołądka lub dwunastnicy. Nie wolno go stosować przy podwyższonych próbach wątrobowych i w chorobach nerek. Dobrze, że bierzesz probiotyki. Sama chemia i podawane przy niej sterydy powodują spustoszenie we florze bakteryjnej przewodu pokarmowego, podobnie jak antybiotyki. Probiotyki zapobiegają grzybicy układu pokarmowego i pochwy.
  • 7 lat temu
    Moczenie nóg w wodzie z sodą zaleciła mi onkolog przy powikłaniu zespołem ręka - stopa. Nie sądzę, że pomaga to "wyciągać" chemię, bo ta jest "utylizowana" głównie przez wątrobę i wydalana wraz z moczem, a nie przez skórę. Nie wiem, czy pomoże na stawy, ale z pewnością nie zaszkodzi.
  • 7 lat temu
    Czytałam na forum o zespole "ręka noga" ale nie mam takich objawów. Za to od roku mam zdrętwiałe nogi i palce u rąk. Żadne z przepisanych leków przez lekarza nie przynoszą poprawy. Mam wrażenie, że chodzę jak bocian. Wiecie czym można sobie pomóc w takiej sytuacji?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat