Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    <3
  • 7 lat temu
    Dzieeczuny jutro mam przyjechac z samego rana do szpitala bo w srode bede miala zakladany port i musza mnie przygotowac? Caly dzien beda mnie przygotowywac? Jakie mialyscie wy przygotowania? Czy do portu tez robi sie lewatywy itp?
  • 7 lat temu
    Nini86, rozumiem, że się boisz, ale bez przesady. Weź się w garść! Wszystko jest do przeżycia, nie taki diabeł straszny jak go malują. Jaka lewatywa?! Założenie portu to drobny zabieg chirurgiczny w znieczuleniu miejscowym.
  • 7 lat temu
    Nana no ogolnie tez tak mysllam tylko tak mi babka powiedziala ze musza mnie dzien wczesniej mnie przygotowac ze to nie jest takie hop siup wiec przezbto sie tak wypytuje
  • Nini dla szpitala każdy dzień to kasa z NFZ.Musisz się przyzwyczaić że leczenie onkologiczne to wiecznie czekanie.To na wynik to na badanie to na wypis to na cos tam jeszcze... Lewatywa hihihi dobre ???Będą Cię przygotowywać czyli pewnie zrobią badanie krwi bo muszą mieć krzepliwość pewnie i tyle.Tesztę dnia to telewizor oglądasz albo z nudów piszesz do nas ;)
  • Nini dla szpitala każdy dzień to kasa z NFZ.Musisz się przyzwyczaić że leczenie onkologiczne to wiecznie czekanie.To na wynik to na badanie to na wypis to na cos tam jeszcze... Lewatywa hihihi dobre ???Będą Cię przygotowywać czyli pewnie zrobią badanie krwi bo muszą mieć krzepliwość pewnie i tyle.Tesztę dnia to telewizor oglądasz albo z nudów piszesz do nas ;)
  • 7 lat temu
    Hihi wowbale tez przygotowania☺ badanie krwi ☺ mbnadzieje ze jakosbprzeleci narazie jestem.pozytywnie nastawiona ze chce miec to jak najszybciej za soba i tyle choc od rana napewno bedzie stres na.maksa nienawidze szpitali, rok temu 6tygodni przelezalam.w ciazy mysllam.ze zwariuje
  • 7 lat temu
    Dziewczyny, czy możliwe ze po umyciu 6 okien, drabina i firany oraz jeździe rowerem leci krew z nosa. Coś takiego mam pierwszy raz. Rowerem drugi raz jechałam po 1,5 rocznej przerwie.
  • Lupus, jest to bardzo możliwe, nawet u całkiem zdrowych Szalona Kobieto:-) <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    Ania_walczę_o_mamę, <3 już po 1,5 roku lenistwa mam dosyć. Okazało się że z przepukliną ogródek odpada. Przeraziła mnie waga i wielkość bioder a rowerek pomoże mi troszkę schudnąć. Mam dosyć gadki, zdrowie ważniejsze niż waga. Przecież bierzesz sterydy. :P Aniu jak mama z apetytem?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat