Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Tatmah, Liltj dzuekuje za informacje. A u kogo Tatmag sie leczylas na Szamarzewskiego, tam slyszalam o lekarzu Mądry. Wiem ze on tez prywatnie przyjmuje ale są kolejki. To jwst straszne bo w lutym kiedy byla diagnoza nic nie wiedzoalam, teraz wiem wiecej wtedy czulam ze sama nusze szukac spacjalistow. Dobrze ze jestescie Wy! Czuje bardzo duze wsparcie. Gdyby jeszcze pojawila sie Jakas kobietka z Poznania, ktora ma rozeznani w lekarzach to proszę niech pisze. <3 <3
  • Kotka:)Avastin podaje sie do pierwszej wznowy wtedy odstawiają gdyż nie spelnij swojej roli zostaja same leki w chemii ,podaje sie razem z chemia co 21dni i po 6 chemii jesli jest ok czysto w tk i marker w normie wtedy 12podan juz sam :)pozdrawiam serdecznie
  • 7 lat temu
    Dziękuje Madzia :) juz jedno tk miala, teraz bedzie drugie. A jeszcze chcialam zapytac czy tk zawsze robią miednicy i klatki piersiowej?cxy o cos jeszce powinnam dopytywac?
  • 7 lat temu
    Kotka ja bylam operowana w poznaniu miesiac temu i jestem bardzo zadowolona, moj ginekolog polecil mi prof.dr.med.......ewa nowak-markwitz, jest ona ordynatorem oddzialu ginekologiczno_onkologicznego na polnej. Jestem bardzo z niej.zadowolona. o wszystko mozesz wypytac, ja jak do nij szlam z wielka lista pytan to spokojnie wszystko mi tlumaczyla, termin na operacje ustala.bardzo szybko tydzien gora dwa i tak samo jest z chemia. Ona mnie operowala, po operacji juz pp obchodzie przychodzila i tlumaczyla co i jak, wiec moge ja naprawde polecic
  • 7 lat temu
    Doktor Mądry jest ordynatoorem na Szamarzewskiego. Faktycznie mądry facet, tyle, że przyjmuje jeszcze w trzech gabinetach oprócz szpitala i jest zabiegany. Wszyscy lekarze na oddziale wydawali mi się zresztą kompetentni. Mnie prowadziła i dalej do niej chodzę na kontrolę dr. Nowinka. Oboje zresztą przyjmują prywatnie w tym samym gabinecie. Kontakt jest w necie. Nie wiem czy dr Manyś przyjmuje prywatnie. Za dr Markowską nie przepadam i uważam, że jest przereklamowana. Sama prywatnie nigdzie nie chodziłam, tylko na NFZ.
  • Nini86, jak szybko miałaś wyznaczony termin chemi od operacji?? Jak ja rozmawiałam z lekarzem to on twierdził, że musi minąć odpowiedni czas (6 tygodni) od tak rozległej radykalnej operacji, żeby organizm mógł się zregenerować a ja żebym nabrała sił. Mnie jednak martwi ten odległy termin :/ tatmag, lilith.p - Wasze historie dodają mi otuchy <3 serdecznie pozdrawiam Wszysktie dziewczyny z tego forum i życzę zdrowia!!
  • 7 lat temu
    Juststaystrong mi prof mowila, ze miesiac od operacji, i tak mialam termin ale.jako ze jestem bylam chora to jutro dzwonie ustalic nowy termin. Za pare dni bede 6tyg od operacji i mysle, ze juz wszystko fajnie gra☺
  • Nini86, dziękuje :) podobno nie ma głupich pytań... czy po operacji miałyscie jakieś dolegliwości (pomijam ranę), wzdęcia, zaparcia, bóle etc? Czy może wszytkie dolegliwości minęły z momentem operacji??
  • Witam nie trzeba bać się operacji ,moja mama 63 lata ,jak przywieźli z pooperacyjnej na normalna sale wstawala,szybko zaczela chodzic ,dostaniesz przeciwbólowe potem do domu ,ale nie jest zle:)
  • Madzia38, Dzień dobry :) operacje miałam miesiąc temu.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat