Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • WITAM! Jestem juz po konizacji, odebralam dzis wynik

     Jest czysto! A bylo HSIL CIN 3. 

    Jest super! Teraz tylko kontrole

     Trzymam kciuki zeby u was rowniez bylo ok kobietki! :*

  • WITAM! Jestem juz po konizacji, odebralam dzis wynik

     Jest czysto! A bylo HSIL CIN 3. 

    Jest super! Teraz tylko kontrole

     Trzymam kciuki zeby u was rowniez bylo ok kobietki! :*

  • 6 lat temu

    olafka  czy Ty przeczytałaś co właśnie napisała tu Daria22 ?? No własnie, Twoja konizacja z tego co pamiętam zaplanowana na czerwiec może i jest to całkiem prawdopodobne, że przyniesie podobny efekt. Tak tak. 

    Daria22  👌

  • a tak strasznie się bałam... :) juz kiedys tutaj pisalam... pozniej dluzszy czas nie wchodzilam bo 3 razy mialam przekladany zabieg, balam sie do niego podejsc... w koncu sie odwazylam i 2 tygodnie po zabiegu dobra wiadomosc :)

  • 6 lat temu

    Daria22 jesteś przykładem,że nie można przeczekać bo w tym wypadku przeczekanie oznacza to najgorsze,samo nie zniknie,jesteś przykładem na to,że konizacja może przynieść wyczekiwany efekt i zamknąć tę paskudną historię. Teraz jesteś zdrowa, powodzenia w życiu👍

  • witajcie dziewczyny 😊😊😊 jak dawno mnie tu nie było...😊Kasia gratulacje 😍😍😍 piękna waga synka a imię śliczne

    Ja jestem już rok po konizacji i po drugiej cytologii. 23 mam wizytę u lekarza ale wyniki już znam grupa 1. Jest super 😊 a 30 maja pierwsza kolposkopia kontrolna😊

  • 6 lat temu

    Witajcie, jestem po konizacji i właśnie odebrałam wynik.

    Infiltrantio carcinomatosa- carcinoma planeoepitheliale macrocellulare kreatodens G2 colli uteri.

    Rak nacieka w linii ciecia od strony kanalu szyjk,margines od stron bocznych trudny do okreslenie ze wzgledu na pofragmentowanie materialu.

     W poniedizalek wizyta w szpitalu, sroda kosylium. Jakies rady co to za cholerstwo ?

    buziaki Aga

    Wpis edytowany dnia 16-05-2018 13:55 przez Aczer
  • 5 lat temu
    Daria22 napisał:

    WITAM! Jestem juz po konizacji, odebralam dzis wynik Jest czysto! A bylo HSIL CIN 3. Jest super! Teraz tylko kontrole Trzymam kciuki zeby u was rowniez bylo ok kobietki! :*

    Daria - cieszę się razem z Tobą :) Cudowna wiadomość oraz pocieszenie dla mnie :) Jestem przed konizacją - termin na 11 czerwca. Nie powiem boję się. O ile żadnych dolegliwości nie miałam przed wykryciem, to teraz mam różne i rzecz jasna łączę je z ...Szybko odganiam te myśli, bo wierzę, że tak czy siak trzeba walczyć. Ściskam i brawo Ty:) 

    Kaa - tak, przeczytałam i wstępuje we mnie większa wiara, że a może i u mnie się uda wygrać. 

    Dziewczyny to, że mozna tu do Was napisać i że jesteście takie silne, pomocne, wrazliwe choć każda z Was przeszła przez tą drogę przez mękę. Chyba też dzięki Wam staram się być silna jak potrafię. Pozdrawiam. 



  • 5 lat temu
    patka180392 napisał:

    witajcie dziewczyny 😊😊😊 jak dawno mnie tu nie było...😊Kasia gratulacje 😍😍😍 piękna waga synka a imię śliczne Ja jestem już rok po konizacji i po drugiej cytologii. 23 mam wizytę u lekarza ale wyniki już znam grupa 1. Jest super 😊 a 30 maja pierwsza kolposkopia kontrolna😊

    Grupa 1 :)))))))))))))) i chce się żyć :) 



  • aczer z wyników wychodzi, że to rak szyjki macicy plaskonabonkowy o stopniu złośliwość g2. Myślę,  że są tutaj również dziewczyny po takiej diagnozie. Daj znać co zdecydowano na konsylium. Trzymam kciuki

    Olafka po co cytujesz wypowiedzi?  Chyba jakiś troll sie tutaj wkradł 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat