Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3284 odpowiedzi:
  • Nala kochanie jestem jestem .Kurczę nie mogę się przyzwyczaić do zmiany forum. U mnie ok a mąż 12 wizyta i twraz bardzo się boimy bo byliśmy ostatnio 3 miesiące temu a wbc rośnie jak szalone.Mam nadzieję że po wizycie humor będzie i 22 jedziemy nad morze niech moje słonko jakoś doładuj akumulatory.Słuchajcie jak że słońcem trzeba unikać?

    Bardzo Was przepraszam że mnie nie było, ten czas  nie wiem co się dzieje tak te dni lecą  szybko jak szalone 

    Wpis edytowany dnia 30-06-2017 07:23 przez Aniawajs
  • Aniawajs, o slonce pytalam mojego lekarza podczas ostatniej wizyty. Powiedzial, ze nie trzeba unikac, ale korzystac z umiarem. I ze zdrowi zreszta tez z umiarem powinni korzystac ze slonca. 

  • 6 lat temu

    Kaja- węzły szyjne też mi dokuczały to był taki ból rwąco-szczypiący.  Cierpiałam, bo nie wiedziałam co zastosować. Na szczęście odpuściło i jak na razie spokój

  • No wlasnie mnie kilka razy taki bol zlapal jak Joka opisujesz. Trudno mi nawet okreslic z jakiego powodu tak czasem boli, moze jak przewieje. Jest to bol do zniesienia i krotkotrwaly na szczescie. Pytalam o Wasze sposoby, zeby na przyszlosc wiedziec i bronic sie przed bolem. Nala dzieki za Twoja porade

  • a my dziewczyny mamy teraz zadanie - kazda zapyta przy kolejnej wizycie swojego hematologa jak poradzic sobie z bolem wezlow. Potem porownamy sobie te porady :)

  • Aniu, cieszę się, że się w końcu odezwałaś! Dziewczyny już wcześniej o Ciebie pytały. Pisz nam choć raz w tygodniu jedno słowo!

    Życzę Wam udanego wyjazdu! I pięknej pogody pełnej słońca!!!

  • 6 lat temu

    Pytałam lekarza co brać jak bolą węzły , powiedział że dorażnie leki p/ bólowe typu apap, paracetamol i tak robię jak bolą mocniej , na początku choroby bolały mnie częściej .Aniawajs trzymam kciuki za męża 12 no i oczywiście miłego wypoczynku Wam życzę

  • 6 lat temu

    Udanego wypoczynku wszystkim życzę,wszak to okres urlopowy😇

  • Ja o urlopie jeszcze nawet nie myślę. Jednak wszystkim szczęśliwcom, którzy rozpoczęli swoje wakacje wraz z zakończeniem roku szkolnego również życzę udanego wypoczynku

  • rys .Mam na imię Ryszard na forum nie zaglądałem ponad 1.5 roku na PBL choruje ponad 17 lat obecnie jestem leczony ibrutinibem .Jeśli ktoś ma pytania chętnie odpowiem albo na forum albo na mejla ,oto mój mejl:

     rys10@vp.pl  ,chętnie nawiąże nowe znajomości.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat