agnieszka76, Walczy

od 2015-09-01

ilość postów: 2367

"Do­piero cho­roba po­wie Ci jak bar­dzo kochasz żyć''

Ostatnie odpowiedzi na forum

Rak jelita grubego

19 godzin temu
Greg zgadzam się z Izabelą. Zwykła chemia a prawdopodobnie onkolog poleci standardem bo takie są zalecenia nie zawsze się sprawdza. Ogniska w otrzewnej traktowane są jako przerzuty odległe. Duże znaczenie ma to ile ich jest, jakiej wielkości. W tej chwili liczy się czas, trzeba szybko reagować. Izabela ma rację, konsultacja u innego onkologa.

Rak jajnika

20 dni temu
Helena69 zgadzam się z opinią Czarownicy. Warto spróbować ze stacjonarnym hospicjum. Moja mama podobnie jak Ty miała niewyobrażalne bóle, byłyśmy w dwóch Poraniach Leczenia Bólu. Żadne środki, nawet te najsilniejsze nie pomagały. Tabletki, plastry, nic nie działało. Zostało właśnie stacjonarne hospicjum. I tam najpierw poprzez kroplówki udało się opanować sytuację. Z czasem lekarz zaczął zmniejszać dawki aż przeszedł na tabletki. Rozpisał godzinowo co kiedy brać i po tygodniu mama wróciła do domu. Od tamtej pory nie odczuwała bólu. Na Twoim miejscu bym nie czekała. Szukaj dobrego hospicjum.

naświetlanie+ chemia

4 miesiące temu
jolandi tak, w wielu przypadkach leczenie polega na połączeniu radioterapii z chemią. I to jest normalna procedura. Napisz coś więcej o chorobie, jakich narządów dotyczy, wówczas będzie łatwiej dotrzeć do osób, które zmagają się z tym samym problemem. Pozdrawiam.

biuro interwencji onkologicznej

4 miesiące temu
szar25 wejdź w zakładkę " Magazyn", tam znajdziesz namiary na Biuro Interwencji Onkologicznej.

Rak jelita grubego

5 miesięcy temu
mandy185 doskonale wiem co obecnie czujesz, żal, smutek, strach,złość, bezsilność. Też przez to przechodziłam. Ta straszna choroba jest podstępna i nieprzewidywalna. Dobrze, że tata się nie poddaje, chce walczyć. Nie wolno odbierać mu nadziei. Co do operacji to tak jak wcześniej pisałam, stan taty musi być w miarę dobry. Chirurg powiedział w jakim celu planują ją przeprowadzić ? Założenie stomii ? Zmian w otrzewnej raczej nie ruszą.

Rak jelita grubego

5 miesięcy temu
mandy185 nie można nigdy tracić nadziei. Jednak zaawansowanie choroby u taty jest duże, rozsiew do otrzewnej, wodobrzusze. Lekka chemia raczej nie przyniesie efektów, o ile stan taty w ogóle pozwoli na wdrożenie cytostatyków, napisałaś, że schudł i jest słaby. To samo tyczy się operacji. Jedyne co możesz zrobić to spędzać z tatą jak najwięcej czasu. Życzę Ci dużo sił w tym trudnym okresie.

Witam wszystkie nerki

5 miesięcy temu
xawien ja mogę odczytać prywatne wiadomości. Natomiast mam problem gdy chcę dołączyć komentarz pod postem, okienko jest mikroskopijnych rozmiarów, nie widzę co piszę. No i nie da się edytować.

Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

5 miesięcy temu
Niki38 naczyniaki na wątrobie są dość częste. Mi kiedyś też znaleziono taką zmianę. Radiolog wytłumaczyła, że mnóstwo ludzi je ma, nawet o tym nie wiedząc. Są niegroźne i nic się z nimi nie robi, pozostaje obserwacja. Co do płynu w miednicy to nie musi z automatu oznaczać czegoś złego, chociaż warto sprawdzić. U mnie też w zeszłym roku zaczął się gromadzić płyn. Wylądowałam na SORze, porobili badania, rozszerzona morfologia, mocz, usg, tk, wyniki w porządku, a ponieważ zaczęłam odczuwać ból brzucha chirurg stwierdził : otwieramy. Okazało się, że to wyrostek dawał nietypowe objawy. Zastój w nerce też mnie dopadł, całkiem niedawno i oczywiście nie znaleziono przyczyny, jak się pojawił tak szybko znikł. Nie zamartwiaj się.

Jelito grube liczne przerzuty do węzłów

5 miesięcy temu
polichtanna nikt nie jest w stanie z pewną stanowczością powiedzieć ile komu zostało. Statystyki są uogólnione .Skoro w planach leczenia wzięto pod uwagę operację to znaczy, że masz szansę aby z tego wyjść. Jeszcze dziad się nie rozsiał na inne narządy a chemia ma na celu wytłuczenie tego co na węzłach. Nie odkładaj leczenia, im szybciej trafisz na stół tym lepiej.

Zaawansowany nowotwór u młodej osoby

5 miesięcy temu
Witaj. Bardzo mi przykro ale w obecnej sytuacji nie można zrobić zbyt wiele. Choroba u siostry jest bardzo zaawansowana. Oczywiście zawsze warto szukać pomocy w innym ośrodku. Jednak jak wspomniałam, szanse na wyleczenie są praktycznie zerowe. Jedynym rozwiązaniem jakie mogą zalecić onkolodzy to chemioterapia paliatywna, tylko trudno powiedzieć czy stan siostry na to pozwoli.