Dziewczynka85, Walczy

od 2022-03-31

ilość postów: 4

Ostatnie odpowiedzi na forum

dwa guzy w nerce

7 miesięcy temu
prof Słojewski Szczecin

Bosniak 3

2 lata temu

Zgadzam się, że empatia u lekarzy to rzadkość, ale są też tacy co pomogą, wysłuchają. Słuchajcie, to wszystko zależy od człowieka. Dla ludzi chorych i ich rodzin kazde nieprzemyslane, wypowiedziane przez lekarza słowa może być tragedia.  

Kiedyś w szpitalu usłyszałam od lekarza, że mój dziadek jest już stary więc czego się spodziewam, cudu? Przykre to bardzo.

Witam wszystkie nerki

2 lata temu

Źle napisałam, w 2022 tk ktora wykazała albo ubogotłuszczowy alm/rcc

Witam wszystkie nerki

2 lata temu

Witam. Mam 36, na usg od 2016 na nerce lewej zmiana 5mm prawdopodobnie aml. W 2017 r 6mm, dalej twierdzą że aml i że nie ma się czym martwić. 2021 r zmiana 9 mm. W 2022 to i załamka, zmiana ogniskowa 9,4mm, w roznicowaniu ubogotłuszczowy aml/rcc? Gestosc 25 jednostek wzmacnia się mocno. Żadnych dolegliwości, wyniki krwi ok, rtg płuc ok. Wykryte przypadkiem w 2016 r.

Konsultowalam u dwóch urologow. Jeden - prof urolog, chirurg, konsultuje też onkologicznie twierdzi, że to aml, drugi lekarz specjalista urolog, że to rcc. Już nie wiem co mam robić, jak sprawdzić, jakie badania jeszcze wykonać? Poszłam jeszcze na usg to radiolog mówi, że rcc nie rośnie wolno i twierdzi, że to aml. 

Każdy z lekarzy twierdzi, że zmiana jest za mała na operację? Zlecono usg za pol roku i tk za rok. Nie wytrzymam psychicznie tak długiego okresu. Myślałam o konsultacji z prof. Chłostą. Musiałabym przejechać pół Polski, trudno. Nie mogę w nerwach znaleźć do niego kontaktu? 

Pomoże ktoś? Jakieś rady?