Torisel

1 miesiąc temu
Witam czy ktos stosowal torisel przy zaawansowanym raku nerki??
6 odpowiedzi:
 • 1 miesiąc temu

  Witaj, 

  Mama dostawała torisel, miała rozsianego raka jasnokomórkowego. 

  Niestety lek nie wydłużył jej życia, przyjęła 4 wlewy i jej stan się znacznie pogorszył. Mama zmarla w bardzo krótkim czasie. 

  Na nowotwór nerki jest duzo lepszych opcji leczenia obecnie i terapii lekowych ale żeby sie zakwalifikować trzeba spełniać kryteria. Niestety mama miała bardzo niska hemoglobinę i nie mogła dostać innej terapii, konsultowaliśmy możliwości podania leków z wybitnym specjalista w dziedzinie nerek i sam powiedział nam ze torisel to lek starej generacji i obecnie rzadko sie go stosuje. Pamiętaj tez ze każda taka terapia lekowa to nie cukierek dla organizmu i w przypadku zaawansowanej choroby może przyspieszyć smierć zamiast przedłużyć o te kilka miesięcy. W naszym przypadku cotygodniowe wlewy bardzo osłabiły mamę i przysporzyły duzo cierpienia. 

 • 1 miesiąc temu

  dziękuję  za odpowiedz!  U mojego taty rozsiany rak jasnokomorkowy, nieoperacyjny  guz. Po konsylium otrzymalismy informacje ze moze dostac torisel.  Ale  wlansie sama doczytalam ze jest  to kiepska opcja...

 • 1 miesiąc temu

  i chyba nie mamy zadnej możliwości  wiecej...

 • 1 miesiąc temu

  Bardzo mi przykro, decyzja należy do Was ale czasami uporczywe leczenie może przynieść więcej szkody niż pożytku. 

  Z najlepszych leków jest Sutent lub immunoterapia ale to sa drogie leki dlatego kryteria na nfz sa tak ustawione często osoby z zaawansowanym rakiem nie maja szansy żeby dostać te leki. No i kwestia tego jak tata się czuje, jesli jest na tyle silny to możecie spróbować walczyć. 

 • 1 miesiąc temu

  tak naprawdę poczatek drogi, i na start tak kiepska diagnoza. Domyślam  się  ze tak to wyglada jesli  chodzi o nfz... strasznie dołujace. Nie wiem czy jsst szansa  sie jakos odwolywac lub probowac  uzyskac inny lek

 • 1 miesiąc temu
  Spróbujcie może u prof. C. Szczylika.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat