Rak pęcherza moczowego

8 lat temu
Walczę z nim już 8 lat,po pięciu latach walki okazało się, że są nacieki i jedyne wyjście to usunięcie pęcherza i wszystkiego co jest w pobliżu. Decyzja musiała być podjęta błyskawicznie. Oczywiście zdecydowałam się na tak skomplikowaną operację. Od trzech lat mam pęcherz zrobiony z jelita, początki były trudne, ale już jest ok. Myślę, że przerzutów nie będzie, wierzę w to bardzo mocno. Pozdrawiam wszystkich chorych i zdrowych, życzę wytrwałości i wiary w siebie:))
12608 odpowiedzi:
  • 7 dni temu

EPIKRYZA: Chory lat 65 przyjety z pecherza moczowego celem leczenia endoskopowego. W trakcie pobylu wykonano elektroresekeje nietypowego guza okolicy szyji i trójkata pęcherza moczowego. Pobrano material do badania histopatologicznego. Pobyt niepowikłany. Chory wypisany do domu w stanie dobrym ZALECENIA LEKARSKIE: Kontrola urologiczna za 2 tygodnie z aktualnym badaniem ogólnym moczu. Wyniki hist.-pat. do odebrania w sekretariacie Oddzialu Urologii 

• 7 dni temu

Lena. Tak jak pisałem. Za dwa tygodnie kontrola i decyzja odnośnie dalszego leczenia z uwzględnieniem otrzymanych wyników. Najgorszy jest czas oczekiwania który Was czeka. Pozdrawiam

• 6 dni temu

Pozostało teraz tylko czekanie na wyniki ... oby szybko zleciało 

Heniek.Czy Ty byłeś na jakiejś diecie kiedy dowiedziałeś się o raku, jeszcze przed usunięciem pęcherza? 

• Lenka...dziękuję.Również trzymam kciuki za Twego Tatę i wierzę,że będzie dobrze.Też zastanawiamy się wszyscy ,jak w tym przejściowym okresie wspomóc Mamę.Zakupiliśmy 24 sztuki Nutridrinków ,w szpitalu poradzono by przez 12 dni piła je po dwa dziennie aby wzmocnić organizm do walki z chorobą.Poza tym pije więcej wody ,niż zwykle..

Dobrze,że u Was ten czas oczekiwania to tylko 2 tygodnie.4 tygodnie czekania to koszmar.Nie wiadomo czym zająć myśli

• 6 dni temu

Lena.

Przed operacją radykalną jadłem wszystko na co miałem ochotę. Nutridrinki o których pisze Joanna są bardzo odżywcze. Produkowane są z myślą o chorych z bardzo ścisłą dietą, są mało smaczne ale bardzo odżywcze. 

Pozdrawiam

• 5 dni temu

Witam

Proszę o opinię i radę w sprawie

Mama moja ma raka na pęcherzu moczowym,jej ogólny stan zdrowia w wieku 78 lat nie pozwala na operację wycięcia pęcherza,chemia też nie wchodzi w rachubę.Lekarz zaproponował terapię immunologiczną,czy ktoś korzystał z tej terapii ? czy ona jest skuteczna ? 

będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi

Ewa

• 5 dni temu

Ewa. Witaj na forum. Nie czytałem wypowiedzi na temat tego leczenia na tym forum. Jest to stosunkowo nowa metoda jeszcze w fazie badań. Skutki leczenia są w dużym stopniu uzależnione od rodzaju raka. Musisz porozmawiać z lekarzem o tej metodzie leczenia. 

Pozdrawiam

• Odebraliśmy dziś wyniki mamy."Inwazyjny brodawkowaty rak urotelialny o wysokim stopniu złośliwości,pT1,inwazja ma charakter ogniskowy i powierzchowny,-błona mięśniowa bez nacieku nowotworowego obecna w preparacie z podstawy."

Ze względu na to ,że zmiany są bardzo liczne i obejmują prawie cały pęcherz,jedyna opcja to cystektomia radykalna.

Tak bardzo liczyłam na cud:(.Mama jest załamana,ale chce walczyć,we wtorek mamy ustaloną kolejną wizytę i mam nadzieję,że wtedy poznamy termin operacji.Oby tylko serce wytrzymało...

• joanna P .Trzymam kciuki za mamusie .Bedzie dobrze zobaczycie .:) Trzymajcie sie 

• Szczera....dziękuję bardzo.Tak sobie to powtarzam non stop.Ludzie żyją bez rąk,bez nóg,bez wzroku...Najważniejsze żyć...

Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat