Rak pęcherza moczowego

13 lat temu
Walczę z nim już 8 lat,po pięciu latach walki okazało się, że są nacieki i jedyne wyjście to usunięcie pęcherza i wszystkiego co jest w pobliżu. Decyzja musiała być podjęta błyskawicznie. Oczywiście zdecydowałam się na tak skomplikowaną operację. Od trzech lat mam pęcherz zrobiony z jelita, początki były trudne, ale już jest ok. Myślę, że przerzutów nie będzie, wierzę w to bardzo mocno. Pozdrawiam wszystkich chorych i zdrowych, życzę wytrwałości i wiary w siebie:))
11998 odpowiedzi:
  • Aga

    Jak są guzki w pęcherzu to jest to zawsze rak dlatego lekarz napisał c67. Guzki w pęcherzu dzieli się na powierzchniowe lub naciekające .Do raków powierzchownych  zalicza się: brodawczakowate guzy ograniczone do błony śluzowej (Ta), śródnabłonkowe raki (Tis) oraz guzy naciekające błonę podstawną (T1).  Rak naciekający przekracza

    błonę podstawną i nacieka warstwę mięśniową ściany pęcherza (T2, T3, T4). Musi być wykonany TURBT aby móc sklasyfikować te guzy i podjąć odpowiednie leczenie. 

    Mam nadzieję że trochę ci rozjaśniłam temat. 

    Pozdrawiam

  • Nie chce cię martwić ale ja miałam idealne wyniki badań ,wszystkie ,ob i crp również ,ale niestety rak był wysokiej złośliwości oznacznik G, ja miałam T1G3. TURBT robią bo muszą usunąć guza ale wtedy też mogą pobrać materiał do badania jaka jest jego złośliwość. Poczekajcie spokojnie na badanie i wyniki. Jak widzisz jesteśmy tu na tym forum , co oznacza że żyjemy i mamy się całkiem dobrze. Pozytywne myślenie to połowa sukcesu, mawiała moja Pani psycholog .

  • niewiem dlaczego lekarz tak powiedzial umnie dopiero po pobraniu wycinkow byl to brodawczak po roku zrobil sie cis przeszlam chemie w marcu bedzie 3 lata jak choruje ole zawsze po pobraniu    wycinkow           i jak przychodzi  wynik to lekarz mi mowi 

    Co sie dzieje badz dobrej mysli i wspieraj mame sa to bardzo ciezkie chwile jak beda wyniki napisz   pozdrawiam

  •  Ja miałam 3 guzki z czego jeden naciekał  tkankę podnabłonkową T1, ale były wysokiej złośliwości. Pęcherz mam usunięty 8 lat temu.

  • jeżeli chodzi o wlewki to nie pomogę  bo nie miałam

  • guz w pęcherzu to rak, nie zaczarujesz rzeczywistości i furaginą nie wyleczysz niestety.

  • nie pecherz jeszcze mam 8 marca mam kontrol to bede wiedziala co dalej chemie mialam rok temu napisz ile lat ma mama  badz dobrej mysli 

  • Jak mawiają " wiara czyni cuda". Powodzenia ❤️

  • tutaj MAJECZKO MASZ RACJE ale musimy miec nadzieje ze bedzie dobrze 

  • Grażynko, my nie tylko musimy mieć nadzieję, My musimy być przekonani i pewni że będzie dobrze



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat