Rak jelita grubego

13 lat temu
Rzadko czytam wypowiedzi na temat raka jelita grubego, nie wiele o tym wiemy :( Spadło jak grom z jasnego nieba :(
3780 odpowiedzi:
  • 5 lat temu
    Kaśka85 napisał:

    Anna85 napisał:

    Jock, tak będę konsultować się w innych miejscach. Czekam tylko tu na tomograf 18.04 i jadę potem z wynikiem do innych lekarzy


    Ja przepraszam Ania ale czy Ty nie masz karty dilo? Dlaczego masz czekać niemalże miesiąc na badanie TK? Nie rozumiem. Mój tata miał w ciągu tygodnia. Wydaje mi się że taką kare powinnaś się założona i wtedy cała diagnostyka odbywa się bardzo szybko.


    JJedz kochana ,nie dawaj za wygrana,money maz mowi ze ma w glowie aby zabic zabojce.Nie ma niemozliwych rzeczy,jest tyle mozliwosci leczenia ze nikt nie powinien cie dolowac.Szukaj lekarza ktory wiedza co robia. My zaczynamy but To opinions druga chemie a wydawalo sie ze 4 to pikus

  • 5 lat temu

    Kaska85, mam kartę. Po prostu tomograf robią po 6 chemii. Przyjęłam dopiero 4. Byłam po 1 chemii u kilku innych onkologow i kazali mi przyjechać po tomografie żeby zobaczyć czy w ogóle chemia działa. Żeby do nich się dostać to terminy bardzo długie nie są i jutro będę dzwonić się zapisywać 

  • Anna85 napisał:

    Kaska85, mam kartę. Po prostu tomograf robią po 6 chemii. Przyjęłam dopiero 4. Byłam po 1 chemii u kilku innych onkologow i kazali mi przyjechać po tomografie żeby zobaczyć czy w ogóle chemia działa. Żeby do nich się dostać to terminy bardzo długie nie są i jutro będę dzwonić się zapisywać 

    Aha rozumiem.  Jak znosisz chemię? Wierzę, że przyniesie ona zamierzony cel. Ustalaj terminy i walcz! 🙂


  • 5 lat temu

    Anna czy jesli zle znosisz chemie zrobili ci moze ten test na jakiestam enzymy ktore sa potrzebne aby ta chemie znosic jako tako? Moj maz jak mial ten pro lem na poczatku drugiej ale jak sie okazalo colitis , to na poczatku od razu na wszelki wypasek zrobili ten test czy jego organizm zniesie chemie.Logiczne bylo ze tak bo pierwsza przeszła dobrze ale jak sie porobio woleli sprawdzic na pewno.Moze trzeba docisnac aby zrobili, normalnie przez badanie krwi ale chyba trwa to chwileczke.Zgadzam sie ze nie czekaj na tomograf gnaj do innych lekarzy, czasmi ktos ma onne mozliwosci I cie gdzies wdusi

  • Anna85

    A mogłabyś napisać co skłoniło do Cię do zrobienia badań po których stwierdzono raka..jakie miałaś objawy??? Bo jestem w tym samym wieku a panicznie boje się zrobić badania zwłaszcza teraz gdy tata choruje...

    Natomiast apropo taty..jutro jedzie y odebrać wyniki pet..Tata miał w listopadzie operację A my do dnia dzisiejszego nie wiemy dokładnie co i jak..po tych wynikach onkolodzy zadecydują co dalej..

    Tata przyjmuje dalej jedzenie pozajelitowe( oprócz normalnych posiłków)..przybrał już z dobre 12 kg..ostatnio był w poradni żywieniowe to lekarz mówił że jego wyniki są bardzo dobre i w zasadzie mógłby dożywianie zakończyć ale czekają co z tą chemią...W tej poradni zrobili mu także próby wątrobie które wyszły idealnie ...I tu moje pytanie??? Czy przy idealnych próbach wątrobowych może być przerzut na wątrobę???

  • 5 lat temu
    AniaBend napisał:

    Anna85

    A mogłabyś napisać co skłoniło do Cię do zrobienia badań po których stwierdzono raka..jakie miałaś objawy??? Bo jestem w tym samym wieku a panicznie boje się zrobić badania zwłaszcza teraz gdy tata choruje...

    Natomiast apropo taty..jutro jedzie y odebrać wyniki pet..Tata miał w listopadzie operację A my do dnia dzisiejszego nie wiemy dokładnie co i jak..po tych wynikach onkolodzy zadecydują co dalej..

    Tata przyjmuje dalej jedzenie pozajelitowe( oprócz normalnych posiłków)..przybrał już z dobre 12 kg..ostatnio był w poradni żywieniowe to lekarz mówił że jego wyniki są bardzo dobre i w zasadzie mógłby dożywianie zakończyć ale czekają co z tą chemią...W tej poradni zrobili mu także próby wątrobie które wyszły idealnie ...I tu moje pytanie??? Czy przy idealnych próbach wątrobowych może być przerzut na wątrobę???


    Niestety jesli chodzi o proby watrobowe to jest pytanie.Ja ide z mezem na wizyte kontrolna do chirurga po 4 miesiacach I bede pytacMoj maz ma niby cos jak depozyt na watrobie a proby, tzn asp alat sa idealne.Onkolog tez twiedzi ze nie wiadomo do konaca.Ja musze pytac o ten system limfatyczno naczyniowy ktory z tego co czytam jest odpowiedzialny za przerzuty a u mojego meza nie wystepuje.W raporcie nawet napisali ze niespodziewanie , czyli sami byli zdziwieni.Jak to mozliwe wiec ze cos jest na watrobie ? Strasznie to skaplikowane.Poziom raka 3 u mojego meza ma duzo nietypowych rzeczy .Rozumiem ze ogolnie mozna to rozeznac ale kazdy jest naprawde indywidualny.My kolejny skan aby sprawdzic watrobe bedzimy mieli po chemiach .Teraz jestesmy w polowie I jeszcze jedna zostala.

    Jak tata tyje to swietnie bo to wzmacnia organizm I ogolna poprawa zdrowia jest tez.Oby tak dalej

  • witam..zebraliśmy wyniki pet..Tata ma 5 aktywnych ognisk na wątrobie...czyli od grudniowego  tomografia chyba się nic nie zmieniło..tyle że troszkę urósł...jak na 5 mc po operacji bez chemii to uważam że tak jest dobrze że nie ma nie wiadomo gdzie przerzutow...może że to tylko moje pobożne życzenie

  • dzisiaj byliśmy u onkologa...pani dr dała skierowanie do tych, by pan docent zobaczył wyniki i zdecydował czy da się sortować przerzuty na wątrobie czy nie...czy to dobry znak?

  • dzisiaj byliśmy u onkologa...pani dr dała skierowanie do tych, by pan docent zobaczył wyniki i zdecydował czy da się sortować przerzuty na wątrobie czy nie...czy to dobry znak?

  • 5 lat temu

    Kaska85 dobrze znoszę chemię. Poza mała ilością włosów,  które praktycznie wypadły po 2 chemii, czuję się dobrze  :)

    Jack- ja nie miałam żadnych objawów. Już przed sama diagnozą przypadkowo robiłam badania krwi- badania okresowe do pracy- i wyszła mi duża anemia. Przetaczali mi krew i wyszedł guz na węźle chłonnym który bardzo mnie bolał. Zrobili biopsje i wyszedł rak. Potem kolonoskopia i operacja, która potwierdziła wynik. Gdyby nie badania okresowe do pracy to bym do tej pory nie wiedziała 

    Wpis edytowany dnia 02-04-2019 16:11 przez Anna85


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat