Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3284 odpowiedzi:
  • 4 lata temu
    https://www.facebook.com/groups/2228562764030056/
  • 4 lata temu
    Czy ktoś z Was wie jak jest różnica między rozmazem "ręcznym" a "automatycznym"?
  • 4 lata temu
    Dzień Dobry kochani. Co u Was po wakacjach???? Jak szkoła haha
  • 4 lata temu
    Cichy to super z tą chemią i samopoczuciem!!!!!!!!!
  • 4 lata temu
  • 4 lata temu

    ktoś poradził aby wstawiać zdjęcia z telefonu a nie komputera. Chyba sie udało

  • 4 lata temu
  • 4 lata temu

    rak ma ten plus ze poznajesz najwspanialszych ludzi na świecie!!!!

  • 4 lata temu
    dakota napisał:

    Czy ktoś z Was wie jak jest różnica między rozmazem "ręcznym" a "automatycznym"?


  • 4 lata temu
    ech..... nie lubie pisac z telefonu, bo potem takie kffiatki wychodzą. Dakota pytałaś jaka jest róznica pomiędzy rozmazem ręcznym a automatycznym. Odsyłam Cię do tego linku https://www.sysmex.pl/fileadmin/media/f109/Articles/Znaczenie_rozmazu_krwi_obwodowej_w_nowoczesnej_hematologii_laboratoryjnej_rev.1_2013-08-19.pdf


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat