Przerzuty

3 lata temu

Proszę napiszcie mi skąd po wycięciu pęcherza może pojawić się nawrót choroby, skoro pęcherza już nie ma ....?

4 odpowiedzi:
 • gizianna nawet jeśli usunie się główne źródło choroby nie daje to gwarancji, że nie nastąpi wznowa. Po prostu komórki nowotworowe krążą w organizmie, są niewidoczne w badaniach obrazowych i w pewnym momencie lokują się na innym narządzie i tworzą przerzut. Oczywiście duże znaczenie ma stopień zaawansowania nowotworu, przeprowadzone leczenie. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. 

 • 3 lata temu

  Dziękuję Agnieszko za odpowiedź.

  Tata na razie nie ma przerzutów, w kwietniu ma mieć CR. Rozumiem zatem, że nawet jak mu wytną pęcherz, to komórki rakowe w dalszym ciągu będą w organizmie?

 • Nie zawsze tak się dzieje, jeśli nowotwór jest we wczesnym stadium to często wystarczy zabieg chirurgiczny. Czasami wdraża się leczenie uzupełniające czyli chemio albo radioterapię, która ma na celu zniszczenie ewentualnych komórek nowotworowych, które mogły chociaż nie musiały gdzieś się zapodziać. Tata nie ma przerzutów więc istnieje duża szansa na całkowite pozbycie się dziada. Nie zamartwiaj się, tata jest pod specjalistyczną opieką, lekarze wiedzą co robią. 

  Wpis edytowany dnia 02-02-2019 16:49 przez agnieszka76
 • 3 lata temu

  Bardzo Ci dziękuję za te słowa.... Parę słów, a tak podnoszą na duchu....Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat