guz kręgosłupa- czy ktos z Was ma badz miał?

6 lat temu
Czy ktoś miał podobny przypadek i czy mógłby sie ze mna podzielic wiadomosciami o nim? jak wygląda leczenie? itd...
13 odpowiedzi:
 • 6 lat temu
  Ja jestem po operacji kręgosłupa - wstawiony tytanowy Th12, stabilizacja kręgosłupa, szpiczak. Jeżeli masz podobny przypadek to mogę podzielić się z Tobą informacjami na temat operacji, leczenia.
 • Witaj ! ja mam prawdopodobnie chłoniaka wewnątrzrdzeniowego w odcinku piersiowym, na wysokosci pieciu kręgów( zmiana długa 11cm x 1,4).A gdzie Tobie robiono operacje?Pozdrawiam
 • 6 lat temu
  Witaj ! U mnie szpiczak " ulokował się " w Th 12. Operacje miałam we Wrocławiu na Neurochirurgii. Po zabiegu szybko postawiono mnie na nogi. Miałam radioterapię, chemia na szczęście mnie ominęła. Kręgosłup troczę mi dokucza (sporo metalu jest w kręgosłupie), jestem pod opiek ą Poradni Leczenia Bólu, bo potrzeba czasu, żeby wszystko się zagoiło i przestało boleć. Co 4 tygodnie mam kroplówki na Hematologii. Po ostatnich badaniach i Pet Ct lekarze stwierdzili remisję choroby, oby trwała jak najdłużej. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz. Pa !
 • Witam. A jak sie o tym dowiedziałaś ? jakie miałas objawy? i ile masz lat? Pozdrawiam Justyna
 • A i gratuluje ze wszystko zakończyło sie pomyslnie , teraz to napewno bedzie juz dobrze.:)
 • 6 lat temu
  Bolał mnie kręgosłup, miałam stany podgorączkowe i podwyższone OB, osłabienie. Zrobiłam zdjęcie rtg kręgosłupa, w opisie była tylko lordoza, choć widoczne było złamanie th12 (dlatego spóźnione o rok mam leczenie). Potem leczenie bólu kręgosłupa tabletkami, zastrzykami, rehabilitacja ( ze złamaniem !!! ). Nic mi to nie pomagało, więc dostałam skierowanie do neurologa. Następnie MR kręgosłupa i po tym badaniu już było wiadomo, że jest guz. Konsultacja u onkologa(Pet Ct), ortopedy (gorset) i u neurochirurga (operacja). Ponoć mam się cieszyć, że chodzę. To był ostatni dzwonek aby wykonać operację, szpiczak zrobił z kręgu "galaretę". Teraz remisja, ale trzeba trzymać rękę na pulsie i co jakiś czas kontrolować i obserwować . Aha, ile mam lat ? 43.
 • Czyli po badaniu MR konsultowałaś sie z onkologiem i czy on odrazu cos Ci powiedział na jego temat? , coś zalecił ?
 • 6 lat temu
  W wynikach badania MR było już napisane, że to jakiś guz. Neurolog wysłał mnie do onkologa i neurochirurga. Dopiero badanie histopatologiczne wykonane po operacji potwierdziło szpiczaka (wcześniej nie było wiadomo jaki to nowotwór).
 • 6 lat temu
  Aha. Onkolog tylko powiedział, że to nowotwór złośliwy kręgosłupa, nic nie zalecał tylko wysłał na PET CT. Potem z wynikami wysłał mnie do neurochirurga i ortopedy (wszystko w trybie pilnym). Gdy miałam już wyniki badań histopatologicznych to pojechałam do Kliniki Hematologicznej, tam zrobili mi wszystkie badania, pobrali szpik i stwierdzili, że chemii nie potrzebuję (mała ilość jakiegoś białka w szpiku) i wysłali mnie do onkologa-radiologa na radioterapię.
 • a na czym polega ta radioterapia? czy to jest naswietlanie jakimis promieniami ? czy cos boli podczas naswietlania ,czy czułas cos na skórze i wewnątrz swojego organizmu?czy sa skutki uboczne?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat