Lo, basista Strachów opowiada o swojej walce z rakiem. W sobotę, 14 października występ zespołu Strachy na Lachy rozpocznie poznańską "Koncertową jesień z FAQRAK".

W Poznaniu zespół zagra utwory z najnowszej płyty „Przechodzień o wschodzie”. Strachy to nasi starzy przyjaciele, którym przesłanie faqrak! Jest szczególnie bliskie. Dziś przypominamy jak podczas pierwszej edycji kampanii "policzmy się z rakiem" 2010 roku Lo, basista Strachów opowiadał nam o swojej walce z chorobą.

Lo mówi, że po diagnozie się załamał i nie chciał podjąć leczenia. Dzięki bliskim i przyjaciołom rozpoczął roczną walkę z chorobą. Przyznaje, że nie było łatwo, zwłaszcza w trakcie radioterapii. Mimo trwającego leczenia, Lo nie przestał występować. Jedyną zmianą w funkcjonowaniu zespołu było to, że przez kilka miesięcy, powodu złego stanu Lo, zespół grał koncerty siedząc na krzesłach. Udało się i dzisiaj LO nagrywa kolejne płyty, koncertuje. Już po zakończeniu leczenia założył rodzinę, ma córkę. 

W kolejnej edycji kampanii wystąpił Grześ, akustyk Strachów, który tak samo jak Lo pokonał raka.

Podczas wszystkich wydarzeń w ramach Koncertowej Jesieni z FAQRAK nasi wolontariusze będą zbierać pieniądze na pomoc dla chorych i ich bliskich, w tym na utrzymanie i rozwój serwisu faqrak.pl.

Wrzuć pieniądz i powiedz z nami FAQRAK! Szczegóły dotyczące koncertu Strachy na Lachy na stronie agencji GO AHEAD.

Środki na wsparcie działań Fundacji można wpłacać także bezpośrednio na konto: 61 1050 1520 1000 0090 3078 6447 (dopisek "FAQRAK").

13.10.2017