Działająca w obszarze zdrowia Fundacja „Ludzie dla Ludzi”, oraz promująca muzykę fundacja „Fast Forward” wspólnie przygotowują w Poznaniu cykl wydarzeń Koncertowa Jesień z FAQRAK.pl. Oprócz muzyki do publiczności trafi praktyczny poradnik badań profilaktycznych, a część dochodu z biletów przeznaczonych zostanie na działanie serwisu FAQRAK.pl.

Znany poznański cykl wydarzeń zyska w tym roku nowy wymiar edukacyjny i społeczny. Na każde wydarzenie w ramach Koncertowej jesieni z FAQRAK organizatorzy przewidzieli pulę bezpłatnych biletów dla ludzi zmagających się z rakiem i ich najbliższych. Pozwoli to zaktywizować kulturalnie osoby w trakcie leczenia onkologicznego, wyrwać ich na chwilę z życia zdominowanego przez chorobę. Wydatki na kulturę często nie mieszczą się w budżetach rodzin obarczonych nowotworem. Dzięki bezpłatnym biletom, będzie można to zmienić. Na jesiennych koncertach Fundacja „Ludzie dla Ludzi” będzie także zbierać pieniądze na prowadzenie serwisu internetowego dla chorych na raka FAQRAK.pl. Dodatkowo, złotówka z każdego sprzedanego biletu na Koncertową Jesień z FAQRAK.pl zostanie przeznaczona na utrzymanie i rozwój serwisu.

Podczas Koncertowej Jesieni, wolontariusze Fundacji „Ludzie dla Ludzi” będą rozdawać widzom praktyczny poradnik, z zalecanymi, przypisanymi do wieku i płci badaniami profilaktycznymi. Jak wynika z danych Fundacji, ponad 80% młodych poznaniaków, zwłaszcza mężczyzn, nie wykonuje badań profilaktycznych. Widzowie Koncertowej Jesieni należą do grupy wymagającej szczególnej uwagi, w zakresie popularyzacji badań profilaktycznych.

W listopadzie w ramach Koncertowej Jesieni z FAQRAK.pl wystąpią: Organek, Snowman oraz Variété. 

08.08.2017 r.


Fast forward – to poznańska fundacja kulturalna założona w 2013 roku. Ma na swoim koncie zorganizowanie czterech edycji imprezy Enea Spring Break Showcase Festival & Conference. 

Społeczna Fundacja Ludzie Dla Ludzi od ponad 27 lat wspiera osoby w trakcie leczenia onkologicznego oraz ich bliskich, a także prowadzi działania w kierunku upowszechniania wiedzy na temat badań profilaktycznych, pozwalających na wczesne wykrywanie choroby nowotworowej. Fundacja jest pomysłodawcą i administratorem serwisu FAQRAK.pl, skupiającego blisko stutysięczną społeczność osób zainteresowanych leczeniem nowotworów i profilaktyką nowotworową.