Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Moi Drodzy! Mam pytanie dotyczące remisji molekularnej. Od 9 miesięcy biorę Tasignę. Mój wynik z lutego to 0,02, teraz wzrosło do 0,05. Niepokoi mnie ten wzrost. Czy takie wahania są normalne? Czy też Wam się zdarzają? Jeszcze jedna kwestia. Lekarka chciałaby, żebym miała co najmniej dwa zera po przecinku i stwierdziła, że jeśli po kolejnym badaniu nie będzie takiego wyniku, to przejdziemy na Sprycel. Bardzo bym tego nie chciała. Świetnie się czuję na Tasignie, nie mam żadnych skutków ubocznych. Czy to normalna praktyka? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
  • Witam! Czy ktoś wie jak podnieść płytki krwi hemoglobina mi się podniosła z 8.1 na 9.4 to płytki mi spadaj a jestem na spryclu. pozdrawiam wszystkich <3 <3
  • Karola639 - jedno zero po przecinku to doskonały wynik! Ja mam taki od 4 lat i czuję się doskonale! Co to za dziwna lekarka!!! Mój hematolog mówi, że to doskonałe wyniki, zresztą w necie możesz to sprawdzić. Ja też mam tak - jednego razu 0,02 innego razu 0,09 po kwartale 0,03. To minimalne zmiany nic nie znaczące. Ja jadłam sprycel.... U mnie po sprycel zniszczy ł serce i płuca. Nie jest powiedziane, że po nim będziesz miała 0,00. Ja bym nie pozwoliła na zmianę leku. To tylko moje osobiste zdanie
  • Karola369 - zapytaj lekarkę co jeśli sprycel nie zadziała? jakie kolejne leki??
  • No właśnie też wydało mi się to bez sensu. Nie chcę zmieniać leku bez powodu. Super się czuję na Tasignie, a jeśli Sprycel da mi jakieś silne skutki uboczne to co wtedy? Masz rację Nala, dzięki za odpowiedź. Jeśli wyniki będą dalej dobre, to nie zgodzę się na zmianę leku. Myślę też, żeby skonsultować się jeszcze z jakimś dobrym lekarzem.
  • Karola639 - po Twoim wpisie tak sobie popatrzyłam na moje wyniki. I stwierdzam, że ja już na pewno 10 lat mam wyniki 0,02 - w sensie jedno "tylko" zero po przecinku. Żyje i hematologicznie mam się dobrze. Oczywiście, po spryclu możesz czuć się cudownie, ale.............. Jak zareaguje na ten lek Twój organizm? Wątroba? Trzustka? nerki? Da Ci lekarka gwarancje że będzie dobrze? Ja bym się trzymała Tasigmy W pewnym sensie to co pisze to opinia mojego hematologa - i jego słowa
  • Dzięki Nala za opinię. Powiem, że chcę zostać przy Tasignie, nawet jeśli nadal będzie jedno zero po przecinku. Boję się zmiany i nie widzę takiej konieczności.
  • Powiesz mi jeszcze jedną rzecz? Czyli takie wahania o kilka setnych też Ci się zdarzają? Bo to są moje początki i trochę się przestraszyłam, gdy po wyniku 0,02 następny jest 0,05. Lekarka też stwierdziła, że powinno spadać.
  • 7 lat temu
    Witam. Słuchajcie a co powiecie o ziołach O. Klimuszko bo szukając w internecie napotkałem jakiś link i wyszło na to że stworzył specjalną mieszankę ziół na białaczkę ??
  • Karola639 - mój hematolog leczy mnie prawie 12 lat i wiem jaką ma wiedzę. Ufam mu. Dlatego jeśli On mówi że takie wyniki  - raz 0,02 raz 0,09 to tylko kwestia liczenia komórek. Ja już nauczyłam się tym nie przejmować. Ważne, że to jedno 0 nadal po przecinku. Pół roku temu właśnie miałam 0,08 a ostatnio miałam 0,017. Tak więc sama widzisz.... Rozumiem Cię, że się tym martwisz. Bo ja na początku tak jak Ty tak reagowałam. Lata pokazały, że nie ma się co martwić, jeśli nadal masz to jedno 0 po przecinku. Oczywiście są na forum osoby które mają 0,0000. Ale nikt nie da Ci gwarancji że na spryclu tak będzie



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat