Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Ela77775 i jaką masz białaczkę jak mogę spytać? Mam nadzieję że u nas też tak będzie jest szybko wykryta więc może będzie dobrze.czy pijesz buraki bo wszędzie piszą o nich? Masz jakąś dietę? Człowiek na poczatku to jest w szoku tak mało wiemy o tej chorobie
  • Choruję na PBS od 1,5 roku, zażywać Imatinib Accord 400 i właśnie po raz pierwszy od diagnozy dopadło mnie jakieś grypsko. Jutro wybieram się do rodzinnej, ale mam obawy, że będzie bała mi się cokolwiek przepisać. Napiszcie proszę czy w czasie choroby stosujecie antybiotyki, leki przeciwgorączkowe itp. Babcine metody się u mnie tym razem nie sprawdziły i naprawdę kiepsko się czuję.
  • 7 lat temu
    lobuzka- moja hematolog mówi że grypę ,przeziębienie leczy się tak jak u ludzi zdrowych. Jeśli grypa jest długo i jest uciążliwa to antybiotyk, żeby zakończyć chorobę szybko nie można osłabiać organizmu, no i każdy antybiotyk można stosować. Jak przeziębienie dopiero się zaczyna to można babcine sposoby woda z miodem itp. potem to już nie działa. Unikać kaszlących, kichających, nosić czapkę, unikać wiatru i będzie ok :D
  • MagdaP pamiętam mój strach z 2015 roku jak zmieniono mi telux na Tasignę i teraz z perspektywy czasu: w końcu zobaczyłam 0% a i lepiej się czuję na niej niż na telux- tylko bilirubina mi skacze - życzę i Tobie samych 0%%%%%%%%%%
  • 7 lat temu
    iwoska, bardzo mnie pocieszyłaś, bo przyznam, że trochę się przestraszyłam. Trochę ciężko będzie przestawić się na zażywanie 2 razy dziennie
  • To fakt nie jesz 2 h przed tabletkami i godzinę po - spać trochę to trudne na początku. Ja biorę rano o 7.00 na czczo o 8.00 śniadanie praca do 15.00 i o 16.30 obiad- od 17.00 nic nie jem do 19.00- tabletki i o 20.00 kolacja o 22.00 spać - po tygodniu już wpadasz w rytm - liczy się efekt ?????? 0%%%%%%%
  • Aniawajs-mam przewlekłą białaczkę szpikowa. Po chemii piłam sok z buraków brrrr ,nie milo to wspominam. Teraz mam dietę bezlaktozowa-ale to nie związane jest z białaczką,tylko z nietoleracja laktozy przez mój organizm. Poza tym nie mam żadnych ograniczeń-paracetamolu nie wolno brać przy tych lekach .
  • A jak myślicie czy tabletka "burak forte" może choć trochę zastąpić sok z buraka? No my 16 mam nadzieję że już na pewno powiemy się jaka to białaczka bo wstępnie limfocytowa.ale ten przyrost wbc teraz tak nas zmartwił ze już sami nie wiemy co myśleć.musimy dać radę to jeszcze 1.5 tyg
  • Retyja - co do chorowania - grypy czy czegoś innego - zawsze noś przy sobie ulotkę leku!!! Jest tam napisane jakiego rodzaju antybiotyki nie możesz jadać!!!!! To bardzo ważne dla Ciebie aby lekarz nieświadomie nie zrobił Ci krzywdy. Niestety babcine sposoby nie zawsze się udają podczas choroby. Jednak ja zawsze staram się robić sobie sok z cebuli i czosnku zalane to miodem. Jak mnie coś bierze to kapusta kiszona z cebulą i ogórki kiszone na zmianę jadam. Olejkiem kamforowym smaruje klatke piersiową. Gardło płuszę wodą z solą. I bardzo wiele razy udało się bez antybiotyku!!! No oczywiście zawsze lekarz aby mnie osłuchał co tam w płucach piszczy.
  • Aniawajs - witaj. Ja choruję już 10 lat na przewlekłą białaczkę szpikową. Dziękuje. Mam się dobrze. Co do Twojego męża - no tak, zmęczony jest jak tyle WBC. Ale będzie dobrze. Za niedługo dostanie leki i za jakiś czas będzie się już tylko śmiał. Zresztą z nami można się tylko śmiać hahaha Oby tylko leczenie zacząć tego 16go stycznia. Na tym forum są weterani białaczkowi to będziemy Was wspierać. Widziałaś wpis Sierotki o spotkaniu??? Kilka osób z forum spotkało się i jest bardzo fajnie. Tak więc i Wy dołączcie do nas :) Buziaki kochana!!!! Odzywaj się. A co do tabletki buraka forte - ja nie znam, nie wypowiem się. Co mogę polecić na niski poziom żelaza to lek polecony przez hematologa Biofer. Ja go jadam już hhhmmmmm baaardzo długo i bardzo mi pomaga. Nie mdli mnie po nim jak po innych żelazach.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat