Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Abata - hematolog potwierdził, że badania molekularne koniecznie raz na kwartał!!!
  • Niestety moje wyniki badań molekularnych nie dotarły więc tylko na dwa tygodnie zmniejszyła dawkę - później badanie bilirubiny i zobaczymy co dalej :-)
  • Nalu, wreszcie się spotkałyśmy :) Szkoda, że nie mogłam jeszcze trochę zostać, ale mam nadzieję, że to jeszcze nadrobimy :)
  • nala123 - w załączniku podsyłam ostatnią morfologie, M. nie bierze żadnych dodatkowych leków. Wiem tylko, że M. miał zmniejszoną dawkę właśnie dlatego, że WBC za bardzo mu spadało poniżej normy. Ogółem czuje się dobrze, ze spaniem to powiedziałabym że ma problemy i spać nie może :/ w tygodniu śpi po ok3-5h, a weekendy (przeważnie tylko niedziele) przesypia całe.
  • Witam Was, mam pytanie, czy wypadają Wam włosy przy braniu teluxu czy jakiegoś innego generyku? U mnie od dwóch tygodni nadmiernie, a lek biorę od 2.09.2016. Wczoraj miałam badania i do tego okazało się, ze żelazo poniżej normy, więc to w połączeniu z lekiami ma wpływ. Dostałam żelazo w tabletkach... zobaczymy. No i pierwsze badanie molekularne za mną... Pozdrawiam!
  • Madzialenko - mam nadzieje, że będziemy w kontakcie, choćby na początek podczas pobytu w szpitalu. Ja tak za miesiąc będę w szpitalu po leki. Jadę jak mam ochotę, więc pojadę kiedy będziesz miała termin <3 a i Tobie mam nadzieje szybciej czas zleci :D :D :D
  • Iwosko - to Ty nie masz zmniejszonej dawki na stałe??? :/ :/ :/ Miałaś zmniejszoną dawkę - dobrze pamiętam??? I znowu zwiększyła Ci?
  • Abata - kochana jesteś - ale boje się komentować wyniki..... Ja nie lekarz..... Dziękuję za zaufanie! Mogę tylko powiedzieć, że HGB i WBC są ok. Płytki też fajnie. Ale może lekarz widział jeszcze inne wyniki? A cała biochemia???
  • Zobacz, jest cała masa rzeczy do sprawdzenia
  • Może w biochemii jest jakiś problem. widzieliście kiedyś wyniki badań biochemicznych? Ja jeszcze dwa razy w roku mam badanie moczu.....


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat