Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • aga1

    razem z wynikiem histopatplogicznym dostaniesz dalsze zalecenia. Od wyniku będzie uzależnione dalsze postępowanie.

  • Cześć dziewczyny!!

    Dawno nie zaglądałam - chorobę odstawiłam na bardzo bardzo daleki plan. Aż do wczoraj - robiłam badania i w związku z tym mam dwa pytanka. Tg i atg mam w normie ale wartości wzrosły od ostatniego badania 8 miesięcy temu tj z pobytu w szpitalu na diagnostyce w grudniu. Czy powinnam sie nad tym zastanowić czy olać temat?? Wizytę u endo mam dopiero na początku października a badania robiłam teraz raz ze urlop a dwa laryngolog zaczął mnie faszerować prochami na ten mój trzyletni kaszel (mam nadzieję że wreszcie mnie wyleczy z tego ciągłego pokasływania i chrząkania bo to jest straszne - lato wszyscy w koło zdrowi tylko ja "młoda" i wiecznie kaszle - porażka).

    A drugie pytanie jak wasz cholesterol? Bo mój ciągle duuży - 270 :( Rodzinny mówi że przy chorej tarczycy tak jest i sie tego nie leczy Ale ja mam zawsze duży :( I będąc na "diecie" wcinam produkty zdrowe. 

    Strach gratulacje!!!! Podziwiam naprawdę. 

    OlaManola Jak się czujesz po operacji?? Życie bez tarczycy ciężko powiedzieć - jeśli masz dobrze ustawione hormony to nie odczujesz różnicy. No tylko ten mały dyskomfort że rano na czczo trzeba łykać tabletkę. Trzeba też pamiętać że każdy organizm jest indywidualny i inaczej wszystko przechodzi.

  • Kalmara

    Operacja obdyła sie planowo bez powiklan ;) przezylam! XD wiem... smieszne ale dla mnie to byl ogromny stres. Dzis wrocilam do domku, bez tarczycy i okolicznych wezlow. Niestety w badaniu srodoperacyjnym potwierdzono raka i jak to lekarz powoedzial "cos tam na tych wezlach bylo ale bez szalu" Pobyt w szpitalu sie troszke przedluzyl poniewaz wystapil spadek wapnia. Jestem pozytywnie nastawiona do konca mojego leczenia. 

    Teraz czekam na wyniki badan histo i kierunek Zgierz. Mniej wiecej wiem co mnie tam czeka i jakie sa procedury jak tylko bede miala pytania na pewno napisze na forum ;) 

    Co wiecej przytocze dwa slowa lekarza.ktory mnie operowal. "Jest Pani na 80% zdrowa pozostale 20% to wizyta w Zgierzu" "prosze traktowac te chorobe jak chorego zeba" troche mnie powalilo... ale potem dodal, ze Polskie Instytuty medycyny nuklearnej zaopatruja sie w jod m.in w Niemczech a tam ten rodzaj nowotworu tarczycy (brodawkowaty) nie jest traktowany jako zlosliwy. 

  • Witam wszystkich :)

    Czy możecie mi podpowiedzieć co mam zrobić. Odebralam wyniki biopsji tarczycy : rozpoznanie: podejrzenia nowotworu pecherzykowatego IV. Z waszych wpisów wiem ze operacja i tak mnie czeka. Chciałabym się dostać do CO w Warszawie i teraz nie wiem jak to zrobić czy najpierw iść do onkologa - bo do niego nie trzeba skierowania czy iść od razu do chirurga onkologa.

  • magda80

    Pierwsze co bym zrobila to zalatwila karte DILO (karta diagnozy i leczenia onkologicznego) idz z wynikiem biopsji nawet to lekarza pierwszego kontaktu i on Ci ja wystawi. Z karta powinnas szybciej dostac sie do szpitala na iperacje a poznien na dalsze leczenie.

    Zadzwon co CO w Warszawie i zapytaj czy potrzebne jest skierowanie od onkologa czy wystarczy wynik biopsji i Dilo ;)

  • Dziewczyny kto miał jodowanie w COI w Warszawie na Roentgena? Mam kilka pytań, a przekopywanie tego wątku to syzyfowa praca :) 

  • witam, jestem po operacji wycięcia całej tarczyc i węzłów chłonnych z powodu raka brodawkowatego tarczycy, wynik : pT3N1Mx, dowiedzialam sie ze możliwa kolejna operacja w celu usunięcia dalszych węzłów, czy jest ktoś tutaj z takim przypadkiem?

  • Magda80 zabierz szkiełka z biopsji, wynik biopsji i zawieź to do szpitala w którym chcesz się leczyć. Szpital ustali Ci termin konsultacji na którym zostanie ustalony termin operacji. Nie potrzebne jest żadne skierowanie, nie wiem po co kombinować z lekarzem rodzinnym itp. Szpital założy Ci kartę DILO.

    Aga1 - wydadzą Ci wynik badania histopatologicznego i skoro miałaś przerzut to będzie już zapewne ustalony termin leczenia jodem i instrukcje z tym związane.

    OlaManola moje życie bez tarczycy wygląda tak samo jak to z sprzed operacji. U mnie nic się nie zmieniło, żadnych dolegliwości, waga w miejscu, serio w ogóle nie odczuwam różnicy więc głowa do góry, rano tableteczka i żyjesz jak wcześniej.

    Pinkbow a gdzie miałaś operację? Z tą radioterapią to chyba trochę zaszaleli. Wiele dziewczyn tu miało przerzuty na węzły chłonne i żadna odkąd tu siedzę, a siedzę już rok, nie miała radioterapii. Też miałam przerzut na jeden węzeł i w marcu przeszłam leczenie jodem z tego powodu. Kiedy miałaś operację? 

    Kalmara może warto zadzwonić do szpitala i zapytać? Leczysz się w Gliwicach?

  • Massie to nie mi, jednej dziewczynie proponowali radioterapię przy pt4n1, ale Gliwice stwierdziły, że nie ma sensu i ta dziewczyna jej nie robi. Ja już się nakręciłam, że będę miała to samo ;) ale to głównie dlatego, że u mnie już w trakcie operacji było widać, że mam przerzuty w centralnym układzie chłonnym i został on usunięty, ciekawe czy dalej nic nie ma :(  Operację miałam 9.08, 6.09 jadę po histopatologię i na pewno dam znać, co tam ciekawego wyszło. Zastanawiam się czy na jod do COI wpuszczą mnie ze swoim jedzeniem - chociaż płatki owsiane chciałam wziąć by zalewać na noc wodą i rano jeść, jakieś batony białkowe, bo tam jedzenie jest po prostu fatalne...

    Wpis edytowany dnia 30-08-2017 17:33 przez Pinkbow
  • Massie8989 

    Wspomniałam o karcie DILO bo niby to takie oczywiste, że szpital wystawi a jednak nie koniecznie. Na 4 dziewczyny z nowotworem tarczycy tylko ja miałam karte Dilo... dlatego wiec napisalam ;) 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat