Rak pęcherza moczowego

13 lat temu
Walczę z nim już 8 lat,po pięciu latach walki okazało się, że są nacieki i jedyne wyjście to usunięcie pęcherza i wszystkiego co jest w pobliżu. Decyzja musiała być podjęta błyskawicznie. Oczywiście zdecydowałam się na tak skomplikowaną operację. Od trzech lat mam pęcherz zrobiony z jelita, początki były trudne, ale już jest ok. Myślę, że przerzutów nie będzie, wierzę w to bardzo mocno. Pozdrawiam wszystkich chorych i zdrowych, życzę wytrwałości i wiary w siebie:))
11998 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    Witajcie wszyscy serdecznie. Dawno nie pisalam i nawet nie mam kiedy. Staram sie co jakis czas was tu odwiedzac. Przypomne ze w marcu tata mial radykalna z wylonionymi dwoma workami.. Oprocz nowotwora raka pecherza rowniez mial nowotwor prostaty. W tym miesiacu bylismy na kontroli  i na szczescie nie ma przerzutow. i nie ma chemi. Choc na poczatku bylo ciezko to jednak wyszlismy na prosto. I mam nadzieje ze tak zostanie. Kochani mam nadzieje ze u was tez juz wszystko bedzie szlo w dobrym kierunku.Trzymam za wszystkich kciuki.

    Prosze niech mi ktos powie co mozna zrobic, zeby skora pod przylepcem nie byla podrazniona i zaczerwieniona? Tata od paru dni ma wlasnie dookola stomii zaczerwienione. Smarowalam kremem odparzeniowym ale narazie nie pomaga.

    Pozdrawiam was serdecznie.

  • 4 lata temu

    witaj Iwa, super wiadomość I powodzenia.

    U nas, tata dzisiaj przyjęty, badania ma dobre ale chemię dostanie jutro. Jeszcze nie wiem jaka to mieszanka I w jakim cyklu będzie podawana. Wszyscy jesteśmy bardzo zagubieni, ale myślę pozytywnie. Będzie dobrze. 

  • 4 lata temu

    Witajcie kochani

    Tata już 3 dzień po operacji , która trwała 5 godzin 

    Lekarze próbowali najpierw laparoskopowo wyciąć gada, ale się nie dało bo za duże zaawansowanie choroby. Musieli go otworzyć. Czy ktoś z Was miał operacje metoda laparoskopową?

    Siostra rozmawiała z lekarzem w drugiej dobie po. Powiedzial,ze jak narazie wyniki badan krwi są ok ale krytyczne dni są w 3 i 4 dobie po operacji i, ze wszystko może się wydarzyć. Co miała na myśli?

    Wysłali tez węzły chłonne na biopsje 

    Teraz długa droga do zdrowia. Oby tylko obyło się bez żadnych niespodzianek

    Czy to normalne ze już w 3 dobie każą się podnosić i zaczynać chodzić? Tyle teraz niewiadomych, tyle pytań .... 

    Życzę wszystkim zdrowia i miłego weekendu 

    Pozdrawiam 

  • 4 lata temu

    Witam serdecznie.

    Mój 70letni Tata trafił do szpitala z wodonerczem oraz ostrą niewydolność nerek. Podczas zabiegu TURBT stwierdzono rozległą płaską zmianę w pęcherzu moczowym naciekającą obustronnie ujścia moczowodowe. Tata ma założoną przetokę. Cały czas plami krwią, boli go kręgosłup w odcinku lędźwiowym oraz uda. Czy są powody do niepokoju? 

    Pozdrawiam  serdecznie 

    Wpis edytowany dnia 29-06-2019 06:57 przez Monia176
  • 4 lata temu

    Wpis edytowany dnia 29-06-2019 07:03 przez Monia176
  • 4 lata temu

    Heniek 

    Zadzwonię do pielęgniarki i zobaczę co powie. Do tej pory było dobrze. Może przez te upały tak się dzieje.A z jakiej firmy masz tą drugą skórę? Tata ma z Coloplastu A próbował z convatectu i nie przypasowaly mu.

    Lena35

    Mojemu tacie kazali już wstawać po 2 dobie.

  • 4 lata temu

    Heniek i inni jak i znajomi, rodzina doradzacie aby się odwołać od orzeczenia, ale przyznam się że nie wiem poprostu jak umotywować takie odwołanie. Mąż oprucz stomi ma stwierdzoną dychawicę oskszelową z podejżeniem azbestozy tak napisane jest TK płuc. Ale Pani doktor z komisji stwierdziła że skoro nie pobrali wycinka, to ona azbestozy wyklucza. 

  • 4 lata temu

    Beat wysłałam ci na priv moje odwołanie , może ci choć trochę pomoże.pomoże .

  • 4 lata temu

    Beat nie sugeruj się tym co powiedziała pani dr na tej komisji tylko pisz tam wszystko jak by tej poprzedniej komisji nie było wcale bo każdy lekarz podchodzi do pacjenta inaczej, trzeba się odwołać. powodzenia

  • 4 lata temu

    Heniek. Dziekuje za odpowiedź. Lekarza urologa czy onkologa? 

    Pozdrawiam 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat