Gorąca godzina: 16 maja 2010 od 19:00 do 20:00, profilaktyka, dr Dariusz Godlewski

13 lat temu
Dzisiejsza gorąca godzina poświęcona będzie profilaktyce nowotworowej. Zapraszamy na rozmowę z onkologiem, Panem dr Dariuszem Godlewskim z Poznańskiego Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów.
68 odpowiedzi:
  • 13 lat temu

    Użytkownik @DANA21 napisał:
    Witam Jestem na poczatku diagnozowania .Mam mieć robioną biobsję - u góry włókniaka na dole złoścliwy wg. TK mięska. Czy należy wykonać biobsję tego złściwego czy lepiej go niedotykać ? '' bo się obudzi""


    Nowotwór zawsze rozpoznajemy na podstawie wyniku histopotologicznego. W Pani sytuacji wskazane jest wykonanie biopsji.
  • 13 lat temu
    Czy to prawda,że brodawczak ludzki może powodować raka przełyku?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @krystyna62 napisał:
    Użytkownik @krystyna62 napisał: miałam nowotwór piersi złośliwy byłam leczona promieniami 50 Gy/T 2 lata temu oraz biorę tabletki hormonalne ponieważ mam zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego i bolą mnie ręce i dłonie mam też ostrogi piętowe jakie mogę brać naświetlania w gab. fizykoterapi bardzo proszę o odpowiedż




    To jest pytanie do fizjoterapeuty, który dyżurował 13 maja. Postaramy sie przekazać to pytanie panu doktorowi Dosiowi, który udzieli Pani odpowiedzi na stronie w późniejszym terminie.
  • 13 lat temu
    Bardzo proszę mi napisać gdzie w jakich miastach znajdują się poradnie genetyczne
  • 13 lat temu
    po upływie ilu lat od zakończenia chemioterapii można uznać, że ryzyko przerzutów jest znikome?
  • 13 lat temu
    stwierdzono mi raka żołądka mam przerzuty do nadnerczej, otrzewnej i mózgowia straciłem wzrok na jedno oko zaczynają się problemy z drugim nabawiłem się również cukrzycy ponad 300 jestem po radioterapi czego mogę się jeszcze spodziewać a od jutra mam mieć podawaną chemie czy ta chemia spowoduję zatrzymanie mojej choroby czy w jakikolwiek sposób zdoła ta chemia przywrócić mi wzrok na to oko?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @gonek2 napisał:
    Bardzo proszę mi napisać gdzie w jakich miastach znajdują się poradnie genetyczne


    Adresy onkologicznych poradni genetyczntch znajdują się na stronie www.genetyka.com
  • 13 lat temu

    Użytkownik @viki2010 napisał:
    po upływie ilu lat od zakończenia chemioterapii można uznać, że ryzyko przerzutów jest znikome?



    Ryzyko przerzutów maleje z czasem. Uzależnione jest to od typu nowotworu, jego zaawansowania klinicznego w momencie rozpoznania oraz stosowanego leczenia.
  • bardzo dziękuj będę czekać na odpowiedż
  • 13 lat temu

    Użytkownik @atram20 napisał:
    stwierdzono mi raka żołądka mam przerzuty do nadnerczej, otrzewnej i mózgowia straciłem wzrok na jedno oko zaczynają się problemy z drugim nabawiłem się również cukrzycy ponad 300 jestem po radioterapi czego mogę się jeszcze spodziewać a od jutra mam mieć podawaną chemie czy ta chemia spowoduję zatrzymanie mojej choroby czy w jakikolwiek sposób zdoła ta chemia przywrócić mi wzrok na to oko?


    Nie można na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Trzeba próbować proponowanych terapii i zaufać lekarzowi prowadzącemu.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat