< Powrót

Objawy uboczne leczenia

Pytania użytkowników

Witam serdecznie. czy po chemii (folfox) mogą wystąpić objawy uboczne w postaci silnych bóli mięśni w okolicy żeber ? Czy może to być skutek samego nowotworu ? (jelito grube , przerzuty do wątroby? ) dodam,że bóle pojawiły się pierwszy raz, początkowo bolało troche później bardzo ,a teraz praktycznie nie ma po nich śladu , trwało to ok . 4 dni .

To efekt uboczny chemioterapii.

Mam chłonniaka na powiece .Jestem po 5 chemioterapiach i teraz mam mieć radioterapię .Boję się o moje oko czy nie zostanie uszkodzone w czasie naświetlań .Proszę o informację o leczeniu i skutkach ubocznych na które powinnam się przygotować

Nie wiem jaki rodzaj naświetlań będzie stosowany dlatego proszę o porozmawianie o tym z lekarzem prowadzącym.

Witam. 14lat temu mialam raka szyjki, brachy i radioterapię. Od pewnego czasu zauwazam krew w stolcu, czekam na kolonoskopię. Onkolog powiedzial ze wyjscia są dwa: albo rak jelita grubego albo późne powiklania popromienne. Co do raka to pytań nie mam-wiadomo, ale gdyby to byly powiklania to co to wlasciciwie oznacza, czy mozna a jeśli tak to jak to się leczy? jaka jest przezywalnosc? słowem: czego mogę się spodziewac? Będę wdzieczna za odpowiedź, pozdrawiam serdecznie. Monika

Raczej są to powikłania popromienne związane z osłabieniem śluzówki jelita i ewentualnymi nadżerkami bądź żylakami.

Jestem po operacji usunięcia macicy, jajników, jajowodów i węzłów chłonnych( rak trzonu macicy G2). 06.03.14r. zaczynam radioterapię. Mam problem z zaparciami i bardzo puchną mi nogi, zwłaszcza lewa. Dlaczego

Prawdopodobnie w czasie zabiegu mogło dojść do uszkodzenia układu chłonnego Musi się teraz wytworzyć krążenie oboczne.

witam mój tata jest 3 -ech miesiącach po radioterapi ma raka płuc i węzły chłonne zaatakowane do tej pory czuł się dobrze tylko przez ciało przechodziły mu prądy od klatki piersiowej do nóg najbardziej się martwię że w ciągu dwóch tygodni bardzo mało pamieta schódł i nic nie mówi a był bardzo aktywny i jeżdził samochodem proszę powiedzieć co się stało tak bardzo się martwię

Obawiam się, że te objawy mogą wskazywać na to, że choroba postępuje.

Witam . Choruję na ostrą białaczkę limfoblastyczną od 6 miesięcy . Po ostatniej chemii zaczął pękać mi język i boleć przy jedzeniu . Czy jest jakiś skuteczny sposób aby to skutecznie wyleczyć .

Jamę ustną musiałby zobaczyć laryngolog i zadecydować o wyborze odpowiedniego środka.

Witam, jestem 6 lat po mastektomii, chemioterapii, radioterapii i 5 lat bralam tamoxifen. Niestety zauwazylam, ze moje zycie seksualne leglo w gruzach, nie czuje absolutnie żadnego fizycznego pociągu do mężczyzn. Czy to jest efekt ktorejs terapii? Jeśli tak, jak moglabym to zmienić?

Na pewno wpływ miał Tamoxifen i zapewne chemioterapia. To się zdarza. Pomóc może w takiej sytuacji ginekolog.

w grudniu 2012 mialam operacje raka szyjki macicy 1 b usunieto wezly chłonne mialam radioterapie i chemie i 2 brachyterapie ostatnie w marcu. W lipcu zaczęła mi puchnąć noga i jest twardsza i grubsza, cieplejsza.Miałam juz 10 zabiegów tzn.masaży limfatycznych noga dalej gruba ale troszke miększa chciała bym wiedziec czy noga ta bedzie coraz grubsza - ja teraz jestem na swiadczeniu rehabilitacyjnym obawiam się że renty na te schorzenie nie dostane i co dalej jestem pracownikiem fizycznym prace mam stojącą na produkcji poradzcie co mam zrobic dziekuje

Obrzęk nogi jest spowodowany zastojem limfatycznym. Powstał on jako efekt uboczny radioterapii. Zabiegi powinny przynieść ulgę nie ma pewności czy wszystko wróci całkowicie do normy. Przy takim schorzeniu jest szansa na rentę.

Mój tata przeszedł operacje wycięcia gruczolaka prostaty. Po roku wynik biopsji potwierdził zmiany nowotworowe. W lipcu 2012 została przeprowadzona operacja brachyterapii. Po brachyterapii tata doznał chorobę popromienną odbytnicy i zapalenie pęcherza. Cierpi powodu silnych bóli w drogach moczowych i odbytnicy. Tabletki i kroplówki nie pomagają. Jest jakiś sposób na uśmierzenie bólu? Jest jakaś klinika, która zajmuje się takim leczeniem?

Centrum Medyczne w Otwocku i profesor Borówka.

Witam serdecznie. chciałbym zapytać jak łagodzić lub czy jest jakaś możliwość łagodzenia objawów klaustrofobii przy radioterapii węzłów chłonnych i nasady języka.Z góry dziękuje

Problem jest niezwykle trudny. Być może rozmowa z psychologiem pomogła by zminimalizować takie doznania.

Potrzebujesz wiedzy lub porady?

zamknij
Zadaj pytanie